TJ Dillashaw wrócił do oktagonu UFC po dłuższej przerwie spowodowanej wpadką dopingową i jak się okazuje, nie był on w najlepszej formie fizycznej. Amerykanin twierdzi, że zmagał się z licznymi urazami jeszcze podczas przygotowań do pojedynku z Corym Sandhagenem.

Dillashaw wygrał z Sandhagenem przez decyzję sędziowską po bardzo bliskiej walce. Były mistrz UFC doznał większych obrażeń niż jego rywal, lecz udawało mu się kontrolować przeciwnika w parterze i przy siatce, czym prawdopodobnie przekonał sędziów punktowych o swojej przewadze. Dillashaw w rozmowie z dziennikarzami po walce wyznał, że przy okazji występu na UFC Vegas 32 zmagał się z licznymi urazami, lecz nie zamierzał wycofywać się z wyczekiwanego powrotu do klatki.

Przygotowania na walkę, która miała odbyć się 8 maja przebiegły dobrze, poza tym, że doznałem rozcięcia. Mogłem sparować. Później jednak nie mogłem utrzymać dobrej formy. Najpierw zmagałem się z uciśniętym nerwem w stopie i jeszcze na dwa dni przed walką musiałem trenować w butach. Potem zerwałem więzadło poboczne piszczelowe w prawym kolanie i doznałem urazu lewego barku. To były ciężkie przygotowania. Nie chciałem o tym mówić, bo nie zamierzałem zasłaniać się wymówkami. Musiałem tam wyjść, przerwa była zbyt długa. Nie było szans żebym wycofał się z tej walki.

Dillashaw (17-4 MMA) udanie wrócił do oktagonu UFC po przerwie spowodowanej wpadką dopingową. W organizmie zawodnika znaleziono niedozwoloną substancję, EPO. Ostatni raz w oktagonie UFC przed przymusową przerwą walczył w styczniu 2019 roku. Przed zawieszeniem za stosowanie dopingu przegrał z Henrym Cejudo, kiedy spróbował swoich sił w kategorii muszej. „Triple C” znokautował go w pierwszej rundzie pojedynku. Na swoim koncie „Killashaw” ma wygrane z m.in. Codym Garbrandtem, Renanem Barao czy Johnem Linekerem. 11 z 17 wygranych w karierze zawodnik zdobywał przed czasem.