TJ Dillashaw nie może pogodzić się z przejściem na sportową emeryturę. Były mistrz kategorii koguciej nadal wierzy, że jest najlepszym obecnie kogucim na całym świecie.

Dillashaw postanowił przejść na sportową emeryturę po przegranej przez TKO z Aljamainem Sterlingiem na UFC 280 w październiku 2022 roku. Amerykanin przed walką doznał poważnej kontuzji barku, która przeszkadzała mu w pojedynku z „Funkmasterem”, który nie dał mu żadnych szans i rozbił go w drugiej rundzie. W rozmowie z Rampage’em Jacksonem w JAXXON PODCAST, Dillashaw wypowiedział się na temat swojej obecnej sytuacji.

Wiem, że nadal jestem najlepszym zawodnikiem kategorii koguciej. Przewyższam ich naprawdę o wiele poziomów, wierzę, że jestem najlepszy i sport został mi odebrany, co nie jest dla mnie w porządku. Wkurza mnie to. Jeśli bark będzie w dobrym stanie to na pewno tam wrócę. Nie mogę odpuścić.

Nie chciałem przejść na sportową emeryturę. To naprawdę gorzka pigułka do przełknięcia. Ciężko być mi obok sportu, pomagać sparingpartnerom, ostatnio trenowałem z Juanem Archuletą przed jego walką o pas mistrzowski RIZIN. Ciężko jest mi trenować sport i być jednocześnie praktycznie zmuszonym do zrezygnowania z niego, patrząc na to jak moja kariera się zakończyła… Jestem po prostu zgorzkniały.

37-letni Dillashaw (17-5 MMA) w swojej karierze walczył z m.in. Codym Garbrandtem, Dominickiem Cruzem czy Corym Sandhagenem. Były mistrz kategorii koguciej UFC 11 z 17 wygranych w karierze zdobywał przez skończenia przed czasem. Na swoim koncie ma dwie obrony pasa mistrzowskiego kategorii koguciej największej organizacji MMA na świecie, UFC. W przeszłości łapany był jednak na stosowaniu dopingu, przez co pauzował przez 2 lata od 2019 do 2021 roku.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

2,798 komentarzy 2,754 polubień

TJ Dillashaw nie może pogodzić się z przejściem na sportową emeryturę. Były mistrz kategorii koguciej nadal wierzy, że jest najlepszym obecnie kogucim na całym świecie. Dillashaw postanowił przejść na sportową emeryturę po przegranej przez TKO z Aljamainem Sterlingiem na UFC 280 w październiku 2022 roku. Amerykanin przed walką doznał poważnej kontuzji barku, która przeszkadzała mu […]

Odpowiedz polub

click to expand...