Po długim rozbracie z oktagonem do rywalizacji powraca Doo Ho Choi. Koreańczyk zawalczy podczas lutowej gali UFC w swoim kraju z Kylem Nelsonem. O starciu w kategorii piórkowej poinformował na Twitterze dziennikarz Eurosportu, Marcel Dorff.

Choi (MMA 14-4) powraca do oktagonu po ponad trzech latach przerwy oraz trzech porażkach z rzędu. W grudniu 2019 przegrał przed własną publicznością przez techniczny nokaut z Charlesem Jourdainem. „The Korean Superboy” karierę w UFC zaczął w 2014 roku i rozpoczął z przytupem od trzech wygranych przez nokaut w pierwszych odsłonach. Choi pięciokrotnie otrzymywał od organizacji bonus za swój występ. Jego walka z Cubem Swansonem na UFC 206 trafiła do Galerii Sław amerykańskiego hegemona. 12 z 14 zwycięstw zdobywał kończąc rywali przed czasem.

Nelson (MMA 13-5) powraca po dwóch porażkach z rzędu. W ostatniej walce przegrał z Jai Herbertem podczas lipcowej gali w Londynie. Kanadyjczyk w najlepszej organizacji MMA na świecie walczy od 2018 roku. W tym czasie przegrał aż 4 z 5 pojedynków, więc walka z Koreańczykiem będzie o być albo nie być w UFC. Nelson w swojej karierze występował również w kategorii lekkiej. 9 z 13 zwycięstw zdobywał kończąc swoich rywali przed czasem.

Gala podczas której zmierzą się obydwaj zawodnicy odbędzie się 4 lutego w Seulu. Dla amerykańskiej organizacji będzie to powrót do Korei Południowej po ponad trzech latach przerwy. Wydarzenie ma uświetnić starcie dwóch piórkowych, Gigi Chikadze z Chan Sung Jungiem.