
Były podwójny mistrz organizacji UFC, Daniel Cormier wypowiedział się na temat Jiříego Procházki. Jego zdaniem Czech może być w posiadaniu pasa przez długi czas.
Procházka zdobył mistrzostwo kategorii półciężkiej najlepszej organizacji MMA podczas sobotniej gali UFC 275 w Singapurze. „Denisa” poddał niespodziewanie wybitnego parterowca, jakim jest Glover Teixeira w piątej rundzie starcia na niecałe pół minuty przed końcem. Tym samym stał się on pierwszym zawodnikiem z Czech, który zdobył pas najlepszej organizacji MMA na świecie.
Głos na temat Procházki zabrał były podwójny mistrz organizacji UFC, a obecnie komentator, Daniel Cormier. Amerykanin w audycji DC & RC stwierdził, że Czech może nie prędko oddać swoje trofeum.
Myślę, że jest on gościem, który da pewną stabilność w tej kategorii. On jest w stanie obronić ten tytuł. Stawiałbym na niego w walce z Janem Błachowiczem. Są goście jak Anthony Smith czy Magomed Ankalaev, którzy wydawaliby się problematycznym zestawieniem dla Jiříego Procházki. W sobotniej walce poradził sobie mimo ciężkiego przeciwnika i wygrał pas, więc nie mam żadnych pytań, że ten gość będzie dominował przez długi czas.
Jiří Procházka w UFC zadebiutował w 2020 roku. „Denisa” na mistrzowską szansę zapracował dwoma brutalnymi nokautami przeciwko Volkanovi Oezdemirowi oraz Dominickowi Reyesowi. Za wszystkie trzy występy otrzymał łącznie cztery bonusy od organizacji UFC. Nie wiadomo na chwilę obecną z kim Czech zmierzy się w pierwszej obronie pasa mistrzowskiego. W ubiegłym tygodniu prezydent UFC, Dana White wskazał wygranego lipcowej walki Smith vs Ankalaev jako następnego pretendenta. Sam Procházka chciałby walczyć z Janem Błachowiczem albo Gloverem Teixeirą.

























27 komentarzy (poniżej pierwsze 30)
...wczytuję komentarze...
Armia Karola Bedorfa
UFC Middleweight
Legacy FC Bantamweight
UFC Light Heavyweight
KSW Heavyweight
Legacy FC Flyweight
UFC Light Heavyweight
UFC Middleweight
UFC Light Heavyweight
UFC Middleweight
UFC Bantamweight
M-1 Global Featherweight
UFC Middleweight
M-1 Global Featherweight
Oplot Challenge Lightweight
BAMMA Light Heavyweight
Oplot Challenge Light Heavyweight
Legacy FC Light Heavyweight
Legacy FC Flyweight
UFC Light Heavyweight
UFC Heavyweight
UFC Middleweight
Legacy FC Bantamweight
Legacy FC Bantamweight
ONE FC Heavyweight
UFC Strawweight
UFC Middleweight
Dołącz do dyskusji na forum <a href="https://cohones.mmarocks.pl/threads/61731/">Cohones →</a> lub komentuj na <a href="#respond">MMARocks.pl →</a>