Komentujący gale UFC, Daniel Cormier, wypowiedział się na temat przyszłości Ilii Topurii. Były podwójny mistrz organizacji uważa, że Gruzin zasłużył na szansę walki o pas kategorii piórkowej.

Topuria odniósł najważniejsze zwycięstwo w karierze podczas ostatniego wydarzenia UFC on ABC 5. Gala odbyła się w sobotę, 24 czerwca, w amerykańskim Jacksonville. „El Matador” zmierzył się w walce wieczoru z Joshem Emmettem. Gruzin spisał się znakomicie rozbijając swojego przeciwnika na dystansie pięciu rund. Tym samym Ilia zanotuje spory awans w rankingu wagi piórkowej UFC. Póki co Gruzin zajmuje 9. pozycję w zestawieniu, jednak jego rywal to rankingowy numer 5.

Sam zawodnik nie ukrywa mistrzowskich aspiracji. Wtóruje mu w tym wielu ekspertów oraz kibiców. Jednym z entuzjastów starcia mistrzowskiego dla Topurii jest Daniel Cormier. Były podwójny mistrz UFC w rozmowie dla ESPN uważa, że walka z Alexandrem Volkanovskim lub Yairem Rodriguezem byłyby wspaniałe. Przypomnijmy, że zawodnicy zmierzą się 8 lipca na UFC 290. Stawką będzie pas wagi piórkowej należący do Volkanovskiego.

Czuję, że byłoby dobrze, gdyby otrzymał walkę o pas. Uważam, że jest gotowy. Ten dzieciak pokazał kondycję na 25 minut, umiejętności, aby rywalizować w każdej płaszczyźnie, on po prostu zdominował. Myślę, że pasuje świetnie do obydwóch. Techniczna walka z Yairem Rodriguezem byłaby szalona. Fantastycznie byłoby zobaczyć natomiast jego starcie z mistrzem Volkanovskim przy ich umiejętnościach.

Topurii (MMA 14-0) dla najlepszej organizacji MMA na świecie rywalizuje od 2020 roku. Dotychczas Gruzin odniósł sześć zwycięstw u amerykańskiego potentata. Topuria wcześniej pokonywał takie nazwiska jak m.in. Bryce Mitchell, Ryan Hall czy Damon Jackson. 12 z 14 zwycięstw zdobywał kończąc swoich przeciwników przed czasem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

5 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Cyklop Schabowy
Cyklop Schabowy

PRIDE FC
Lightweight

6,361 komentarzy 13,321 polubień

Czyli innymi słowy: Uwielbiam tego dzieciaka. Ten dzieciak jest szalonym gangsterem :lol:
Nie wiem czy Topuria dostanie walkę o pas od razu czy jednak kogoś jeszcze będzie musiał przejść zanim to nastąpi. Pewnym jest, że ten zawodnik w wieku 26 lat już teraz osiągnął bardzo dużo

Odpowiedz 5 polubień

Avatar of Leniwiec
Leniwiec

BAMMA
Featherweight

801 komentarzy 1,755 polubień

Najpierw Max :jimcarrey:
Nie ma miekkiej gry!

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of jd0490
jd0490

UFC
Lightweight

9,056 komentarzy 18,994 polubień

Najpierw Max :jimcarrey:
Nie ma miekkiej gry!

Pokonał gościa który walczył o TS
Powinni dać mu szanse

Odpowiedz 1 Like

Avatar of seroslav
seroslav

BAMMA
Featherweight

834 komentarzy 2,925 polubień

Najpierw Max :jimcarrey:
Nie ma miekkiej gry!

Jak tak dalej będzie to wszyscy będą się odbijać od Hollowaya i będziesz miał Volkanowski vs Max 10.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Leniwiec
Leniwiec

BAMMA
Featherweight

801 komentarzy 1,755 polubień

@jd0490
@seroslav
To i to racja, ale bylby kandydat do walki roku, wiele osob o tym mowi oraz watpie by Illia tyle czekal...

Odpowiedz 1 Like