tecia torres ufc

Do walki w kategorii słomkowej kobiet dojdzie na gali UFC Vegas 92. Jak podaje na platformie X dziennikarz Eurosportu, Marcel Dorff, podczas wydarzenia zmierzą się ze sobą Tabatha Ricci oraz Tecia Torres. Gala UFC Vegas 92 odbędzie się 11 maja w obiekcie UFC Apex w Las Vegas.

Ricci (MMA 9-2) przegrała ostatnie starcie w listopadzie 2023 roku. Na UFC 295 Brazylijka musiała uznać wyższość Loopy Godinez, która zwyciężyła przez niejednogłośną decyzję sędziów. Tym samym przerwana została seria czterech zwycięstw 29-latki. „Baby Shark” w UFC rywalizuje od 2021 roku. Po przegranym debiucie z czołową zawodniczką kategorii muszej Manon Fiorot, postanowiła powrócić do dywizji słomkowej. 4 z 9 zwycięstw zdobywała kończąc swoje przeciwniczki przed czasem. Ricci zajmuje 11. miejsce w zestawieniu kategorii słomkowej UFC.

Torres (MMA 13-6) przegrała z Mackenzie Dern przez niejednogłośną decyzję sędziów na UFC 273 w kwietniu 2022 roku. Tym samym przerwana została seria trzech wygranych Amerykanki. Dłuższą przerwa Torres w startach była spowodowana ciążą oraz narodzinami dziecka. 34-latka w UFC rywalizuje od 2015 roku. W swojej karierze rywalizowała z takimi nazwiskami jak m.in. Michelle Waterson, Joanna Jędrzejczyk, Weili Zhang czy Rose Namajunas. 11 z 13 zwycięstw zdobywała przez decyzje sędziów punktowych.