Szef UFC, Dana White, wypowiedział się o dalszych sportowych planach wobec mistrza wagi lekkiej Islama Makhacheva. Prezydent amerykańskiej marki zobaczyłby Dagestańczyka w rewanżowym starciu z Armanem Tsarukyanem.

Makhachev obronił tytuł dywizji lekkiej podczas gali UFC 302. Wydarzenie odbyło się 1 czerwca w Newark w obiekcie Prudential Center. 32-latek w walce wieczoru wydarzenia zmierzył się z Dustinem Poirierem. Po zaciętej rywalizacji to Dagestańczyka ręka została uniesiona ku górze. Makhachev poddał Amerykanina w piątej rundzie rywalizacji. W rozmowie z Joe Roganem w oktagonie mistrz wyraził chęć walki o pas dywizji półśredniej.

O te słowa Makhacheva został zapytany Dana White podczas konferencji prasowej z dziennikarzami. Szef UFC nie wyklucza starcia Dagestańczyka o pas wagi półśredniej, który aktualnie należy do Leona Edwardsa. White najchętniej zestawiłby Makhacheva z Armanem Tsarukyanem, czyli następnym naturalnym pretendentem do tytułu.

Makhachev (MMA 26-1) w poprzednich dwóch starciach pokonał Alexandra Volkanovskiego. W październiku 2023 znokautował go w pierwszej rundzie walki wieczoru gali UFC 294. Pierwsze starcie odbyło się w lutym, kiedy to Dagestańczyk obronił pas wagi lekkiej, który zdobył w starciu z Charlesem Oliveirą w październiku 2022. Makhachev jest na fali czternastu zwycięstw. Dagestańczyk zajmuje 1. miejsce w rankingu najlepszych zawodników bez podziału na kategorie wagowe.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of warzywko
warzywko

Brutaal
Featherweight

478 komentarzy 1,552 polubień

Niech może obroni w końcu tytuł z 1 pretendentem w swojej wadze.
Chociaż lekka to nie jest jego waga, jak ma walczyć z 10kg mniejszymi w lekkiej to niech idzie wyżej.

Odpowiedz 3 polubień