Szef UFC, Dana White, wypowiedział się o dalszych sportowych planach wobec mistrza wagi lekkiej Islama Makhacheva. Prezydent amerykańskiej marki zobaczyłby Dagestańczyka w rewanżowym starciu z Armanem Tsarukyanem.

Makhachev obronił tytuł dywizji lekkiej podczas gali UFC 302. Wydarzenie odbyło się 1 czerwca w Newark w obiekcie Prudential Center. 32-latek w walce wieczoru wydarzenia zmierzył się z Dustinem Poirierem. Po zaciętej rywalizacji to Dagestańczyka ręka została uniesiona ku górze. Makhachev poddał Amerykanina w piątej rundzie rywalizacji. W rozmowie z Joe Roganem w oktagonie mistrz wyraził chęć walki o pas dywizji półśredniej.

O te słowa Makhacheva został zapytany Dana White podczas konferencji prasowej z dziennikarzami. Szef UFC nie wyklucza starcia Dagestańczyka o pas wagi półśredniej, który aktualnie należy do Leona Edwardsa. White najchętniej zestawiłby Makhacheva z Armanem Tsarukyanem, czyli następnym naturalnym pretendentem do tytułu.

Makhachev (MMA 26-1) w poprzednich dwóch starciach pokonał Alexandra Volkanovskiego. W październiku 2023 znokautował go w pierwszej rundzie walki wieczoru gali UFC 294. Pierwsze starcie odbyło się w lutym, kiedy to Dagestańczyk obronił pas wagi lekkiej, który zdobył w starciu z Charlesem Oliveirą w październiku 2022. Makhachev jest na fali czternastu zwycięstw. Dagestańczyk zajmuje 1. miejsce w rankingu najlepszych zawodników bez podziału na kategorie wagowe.

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of warzywko
warzywko

Shark Fights
Featherweight

1,115 komentarzy 3,825 polubień

Niech może obroni w końcu tytuł z 1 pretendentem w swojej wadze.
Chociaż lekka to nie jest jego waga, jak ma walczyć z 10kg mniejszymi w lekkiej to niech idzie wyżej.

Odpowiedz 3 polubień