Niepokonany i prawdopodobnie najlepszy mistrz wagi lekkiej UFC, jaki kiedykolwiek dzierżył pas na biodrach – Khabib Nurmagomedov przechodzi na sportową emeryturę. Khabib ogłosił to w wywiadzie po walce, świeżo po poddaniu Justina Gaethje w walce unifikacyjnej.

Według mistrza, jego matka nie chciała by bił się po odejściu z tego świata jego ojca Abdulmanapa Nurmagomedova. Khabib obiecał jej, że po tej walce zakończy karierę i tak właśnie zrobił.

WIDEO: Khabib Nurmagomedov obronił tytuł na UFC 254! Justin Gaethje uduszony przez mistrza!

Khabib Nurmagomedov jest jednym z nielicznych zawodników, którzy w zawodowej karierze MMA nigdy nie zostali niepokonani. W przypadku Khabiba jest to imponujące 29 zwycięstw, 0 porażek. Jego domeną są bardzo silne zapasy (Sambo), które często stawiane są na piedestale bez podziału na kategorie wagowe. W 2013 roku pobił rekord obaleń w jednej walce i ustanawiając pułap 21 przewróceń na przestrzeni 3 rund przeciwko Ablowi Trujillo.

W 2018 roku zdobył zwakowany pas wagi lekkiej, który obronił w walce przeciwko Conorowi McGregorowi. Rywalizacja z McGregorem to jedno z najbardziej hucznych wydarzeń w historii największej na świecie organizacji MMA – Ich walka była jedną z najbardziej wyczekiwanych i pobiła wiele rekordów (17,2 milionów dolarów wpływów z bramki, 2,4 mln z PPV).

W związku z tymi osiągnięciami Khabib Nurmagomedov jest uważany za najsilniejszego mistrza jaki kiedykolwiek dzierżył pas wagi lekkiej.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.