Khabib Nurmagomedov zwycięzcą walki wieczoru UFC 254! Mistrz wagi lekkiej pokonał Justina Gaethje, który był dotychczasowym posiadaczem pasa tymczasowego. Khabib odklepał Amerykanina w drugiej rundzie za pomocą duszenia trójkątnego.

Justin Gaethje trafił pierwszym niskim kopnięciem po blisko 30 sekundach walki. Zawodnicy nie wyprowadzali wielu uderzeń, zajęli centralną część oktagonu i starali się wyczuć rywala. Amerykanin zadał kolejne kopnięcie, po którym poprawił ciosem sierpowym. Khabib próbował zagonić Justina pod siatkę. Mistrz szukał obalenia, jednak nieskutecznie. Wywiązała się otwarta wymiana, Gaethje atakował zamaszystymi sierpowymi. Nurmagomedov trafił kolanem na korpus. Rosjanin napierał do przodu i zaczął odważnie bić się w stójce z Justinem. Khabib ciągle wywierał presję, Gaethje kilkukrotnie zdołał świetnie skontrować. W ostatniej minucie rundy Khabib w końcu zanotował udane sprowadzenie. Mistrz szukał dźwigni, ale Amerykaninowi udało się przetrwać do syreny.

Nurmagomedov od razu skrócił dystans na początku drugiej odsłony. Rosjanin regularnie obijał głowę tymczasowego mistrza różnorodnymi atakami. Justin bił niskimi kopnięciami, lecz przegrywał wymiany w stójce z Rosjaninem. Nurmagomedov w końcu obalił rywala i błyskawicznie znalazł drogę do techniki kończącej. Khabib zapiął ciasny trójkąt nogami, którym zmusił Justina Gaethje do odklepania!

155 lb: Khabib Nurmagomedov pok. Justina Gaethje przez poddanie (trójkąt), runda 2, 1:34 | |

Khabib Nurmagomedov świętował zwycięstwo ze łzami w oczach. Dzisiejsza walka była dla niego wyjątkowa emocjonalna, ponieważ po raz pierwszy musiał wyjść do oktagonu po śmierci ojca. W wywiadzie po wygranej z Justinem zawodnik ogłosił przejście na emeryturę, ponieważ taką decyzję obiecał swojej mamie. Występ na gali UFC 254 okazał się więc ostatnim w jakże bogatej karierze „Orła z Dagestanu”.

Nieskazitelny bilans w MMA mistrza wagi lekkiej wynosi 29-0. Khabib dołączył do UFC w 2012 roku i od tego czasu stoczył 13 zwycięskich pojedynków w oktagonie. Mistrzostwo zdobył w 2018 roku po pokonaniu Ala Iaquinty na gali UFC 223. Swojego pasa bronił trzykrotnie. Przed starciem z Gaethje wygrywał również z Conorem McGregorem oraz Dustinem Poirierem.

Pełne wyniki gali UFC 254

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.