Sean O’Malley, mistrz kategorii koguciej UFC, wypowiedział się w kontekście drugiej obrony pasa. Popularny „Suga” chciałby zmierzyć się we wrześniu z Merabem Dvalishvilim.

O’Malley w ostatnim pojedynku zanotował pierwszą obronę pasa mistrzowskiego wagi koguciej. Amerykanin zmierzył się z Marlonem Verą w walce wieczoru UFC 299. Wydarzenie odbyło się 9 marca w Miami w obiekcie Kaseya Center. O’Malley zaprezentował bardzo dobrą formę i zdominował swojego przeciwnika na dystansie pięciu rund. Werdykt sędziów nie mógł być inny jak jednogłośna decyzja na konto 29-latka. Tym samym Amerykanin zrewanżował się „Chito” za jedyną porażkę w karierze z sierpnia 2020 roku.

Mistrz kategorii koguciej wziął udział w programie The MMA Hour, gdzie rozmawiał z dziennikarzem Arielem Helwanim. O’Malley wypowiedział się w kontekście powrotu do oktagonu oraz najbliższego przeciwnika. Amerykanin chciałby zmierzyć się z Merabem Dvalishvilim na gali UFC 306. Wydarzenie odbędzie się 14 września w obiekcie Sphere w Las Vegas.

O’Malley (MMA 18-1, 1 NC) zdobył pas we wcześniejszym pojedynku w sierpniu 2023 na UFC 292. „Suga” wygrał przez techniczny nokaut w drugiej rundzie z Aljamainem Sterlingiem w walce wieczoru wydarzenia. Amerykanin pozostaje niepokonany od siedmiu pojedynków. O’Malley zajmuje 8. miejsce w zestawieniu najlepszych zawodników UFC bez podziału na kategorie wagowe. 13 z 18 zwycięstw zdobywał kończąc swoich rywali przed czasem.

Dvalishvili (17-4 MMA) jest na fali dziesięciu wygranych z rzędu. W lutym wygrał z Henrym Cejudo przez jednogłośną decyzję sędziów na gali UFC 298. Gruzin w swojej karierze pokonywał również takie nazwiska jak m.in. Jose Aldo, Petr Yan czy Marlon Moraes. Dvalishvili zajmuje 1. miejsce w rankingu wagi koguciej UFC. 13 z 17 zwycięstw zdobywał wygrywając przez decyzje sędziów punktowych.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Quairon
Quairon

Legacy FC
Flyweight

1,839 komentarzy 3,922 polubień

Euforia po walce opadła i już nie chcę się bić w Madrycie? :jjsmile:

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of AndJusticeForAll
AndJusticeForAll

M-1 Global
Light Heavyweight

3,830 komentarzy 27,572 polubień

Euforia po walce opadła i już nie chcę się bić w Madrycie? :jjsmile:

Ilia zasugerował Seanowi na twitterze że najpierw musi pokonać Meraba.

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of Quairon
Quairon

Legacy FC
Flyweight

1,839 komentarzy 3,922 polubień

Ilia zasugerował Seanowi na twitterze że najpierw musi pokonać Meraba.

I Suga wziął to do serca :benny: :juanlaugh:

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Starvin' Marvin
Starvin' Marvin

Brutaal
Featherweight

478 komentarzy 2,190 polubień

I elegancko, niech się klepie z pretendentem. To powinno być standardem czyli najpierw czyścisz swoją kategorie a potem wycieczka do innych wag

Odpowiedz 5 polubień