Tony Ferguson, były tymczasowy mistrz kategorii lekkiej UFC, przeszedł w tym roku dwie operacje. Jak się okazuje, Amerykanin nie był w pełni zdrów w ostatniej walce.

Ferguson zawalczył w ostatnim starciu z Paddym Pimblettem na gali UFC 296. Wydarzenie odbyło się 16 grudnia 2023 roku w obiekcie T-Mobile Arena w Las Vegas. Starcie „El Cucuya” z Anglikiem miało miejsce na karcie głównej wydarzenia. Pimblett pokonał weterana UFC przez jednogłośną decyzję sędziów. Dla Fergusona była to siódma porażka z rzędu.

Amerykanin do oktagonu nie wszedł jednak zdrowy. Jak poinformował popularny „El Cucuy” na swoim Instagramie, walczył on z zerwanym więzadłem krzyżowym. Były tymczasowy mistrz UFC jest już po operacji. Dodatkowo Amerykanin przeszedł operacje łokcia. Wychodzi zatem na to, że prędko Tony do oktagonu nie wróci. Powrót do pełni zdrowia po operacji więzadeł krzyżowych wynosi około 6 miesięcy.

Tydzień przed Świętem Dziękczynienia rozje***em i zerwałem kolano na treningu. Zatrzymałem to dla siebie i zostawiłem do czasu walki to za sobą. Trenowałem, jakby nikt nie wiedział, to gó*no bardzo bolało. Trzy tygodnie przed walką powiedziałem kilku osobom z mojej ekipy. Nic się nie zmieniło. Ostatnio zająłem się więzadłami krzyżowymi i przeszedłem operację w zeszły czwartek, tydzień po operacji łokcia/ramienia (dwie artroskopie). Pomyślałem, że zrobię obie. Mam to już za sobą, więc mogę robić to, w czym jestem najlepszy.

Ferguson (MMA 25-10) wcześniejszą porażkę poniósł na UFC 291 w lipcu. Wówczas przegrał z Bobby’m Greenem przez poddanie pod koniec trzeciej rundy. Przed wspomnianą serią porażek, Ferguson był na fali dwunastu zwycięstw z rzędu. Na gali UFC 216 w 2017 roku Amerykanin zdobył tymczasowy pas kategorii lekkiej. W starciu zwieńczającym wydarzenie, „El Cucuy” poddał w trzeciej rundzie Kevina Lee. 20 z 25 zwycięstw zdobywał kończąc swoich przeciwników przed czasem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

2,999 komentarzy 3,075 polubień

Tony Ferguson, były tymczasowy mistrz kategorii lekkiej UFC, przeszedł w tym roku dwie operacje. Jak się okazuje, Amerykanin nie był w pełni zdrów w ostatniej walce. Ferguson zawalczył w ostatnim starciu z Paddym Pimblettem na gali UFC 296. Wydarzenie odbyło się 16 grudnia 2023 roku w obiekcie T-Mobile Arena w Las Vegas. Starcie „El Cucuya” […]

Odpowiedz polub

click to expand...