Po ubiegłotygodniowej gali UFC on ESPN+89 doszło do zmian w kilku kategoriach wagowych. Jedna z nich miała miejsce z udziałem polskiego zawodnika.

Marcin Tybura pomimo, że nie wystąpił w zeszły weekend, zanotował awans w zestawieniu kategorii ciężkiej. Zawodnik poznańskiego klubu Ankos MMA awansował z 11. na 10. pozycję, którą zajmuje teraz razem z Derrickiem Lewisem. Na 7. miejsce z 9. awansował wygrany podczas sobotniej gali Jailton Almeida. Do zestawienia na ostatnią 15. pozycję dostał się zwycięski na ostatnim wydarzeniu Rodrigo Nascimento. Brazylijczyk pokonał przez jednogłośną decyzję sędziów Don’Tale Mayesa.

Do znaczącej zmiany doszło również w kategorii muszej kobiet UFC. Z zestawienia usunięta została Taila Santos, była pretendentka do tytułu mistrzowskiego. Brazylijka zajmowała 4. miejsce w zestawieniu, w związku z czym wszystkie zawodniczki zajmujące pozycje za nią awansowały o jedno oczko.

Do niespodziewanej sytuacji doszło w kategorii koguciej kobiet UFC. Z zestawienia usunięta została Mayra Bueno Silva. Nie byłoby nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, iż liczne topowe media ogłosiły jej walkę mistrzowską. Brazylijka miała zmierzyć się w styczniu z Raquel Pennington na UFC 297. Bueno Silva zajmowała 3. pozycję, w związku z tym większość dywizji zanotowała awans o jedno miejsce.

Gala UFC on ESPN +89 odbyła się 4 listopada w brazylijskim Sao Paulo. W walce wieczoru zwycięstwo odniósł Jailton Almeida, który w pojedynku wagi ciężkiej, zdominował Derricka Lewisa i wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów punktowych. Dla „Malhadinho” było to szóste zwycięstwo w UFC. Zawodnik, który powoli puka do rozgrywki mistrzowskiej, pozostaje niepokonany w organizacji.