zdjęcie: Fight Exclusive Night (Marcin Cajdler)

Razem z kolejnymi galami w polski MMA powraca , w którym znajdziecie najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wagowych. Od gali FEN 28 zestawienia będą aktualizowane na bieżąco po każdym wydarzeniu z udziałem reprezentantów naszego kraju. Ze względu na zaistniałą sytuację w kraju i ograniczoną liczbę gal mieszanych sztuk walki wprowadziliśmy zasadę, dzięki której zawodnicy nieaktywni pozostaną w rankingu, chyba, że okres bez walki trwa już ponad 2 lata. Do tej pory 12 miesięcy bez walki oznaczało opuszczenie Rankingu PL.

Duży spadek z kategorii ciężkiej zanotował Szymon Bajor (20-9, #10 w Rankingu PL), który na gali FEN 28 został znokautowany w 23 sekundy przez Olego Thompsona. Korzystają na tym tacy zawodnicy, jak Bedorf, Brzeski, Kita, Włodarek i Pudzianowski, którzy przesuwają się o jedna pozycję do góry.

Debiut w rankingu zalicza natomiast Adam Pałasz (5-0, #11 w Rankingu PL), który metodycznie rozpracował Marcina Sianosa, rozbjając go ciosami w trzeciej rundzie. Reprezentant Ankos Team opuszcza natomiast zestawienie najlepszych polskich ciężkich po przegranej z „Adasiem z Jawora”.

Bez zmian w wadze półciężkiej. Swoją pozycję umocnił Marcin Wójcik (13-7, #7 w Rankingu PL), który bez większych problemów poradził sobie z Rafałem Kijańczukiem (8-3, #13 w Rankingu PL). „The Giant” już podczas sierpniowej gali FEN 29 spróbuje zdobyć tytuł mistrzowski w wadze półciężkiej w starciu z Adamem Kowalskim (12-5-1, #12 w Rankingu PL).

Po przegranej ze Scottem Askhamem, spadek w rankingu kategorii średniej zaliczył Mamed Khalidov (34-7-2, #3 w Rankingu PL). W zestawieniu pojawił się Adrian Bartosiński (8-0, #8 w Rankingu PL), który w programie „Tylko Jeden” pokonał Kamila Dołgowskiego i Piotra Walawskiego, przedłużając tym samym serię zwycięstw do ośmiu z rzędu. Trzynaste miejsce w rankingu wagi średniej zajął natomiast niepokonany od sześciu pojedynków Wawrzyniec Bartnik (6-1, #13 w Rankingu PL).

Przypominamy, że walki z programu telewizji Polsat i organizacji KSW zaliczane są do rekordu zawodowego. O szczegółach możesz przeczytać klikając tutaj. „Bartos” znalazł się w zestawieniu wagi średniej ze względu na to, iż w swojej karierze nie walczył jeszcze w limicie kategorii półśredniej. Jeżeli Bartosiński w najbliższej wadze zadebiutuje w wadze do 77 kilogramów, zostanie umieszczony w zestawieniu najlepszych półśrednich.

Zestawienie najlepszych polskich zawodników kategorii półśredniej opuścił Szymon Dusza, który przegrał jednogłośną decyzją sędziów z debiutującym na piętnastej pozycji rankingu Kacprem Koziorzębskim (6-2, #15 w Rankingu PL). Na dwunastym miejscu pojawił się natomiast zwycięzca programu „Tylko Jeden”, Tomasz Romanowski (12-7, #12 w Rankingu PL). Do najlepszej piętnastki powrócili również Bartosz Fabiński (15-3, #1 w Rankingu PL) oraz Robert Bryczek (10-3, #11 w Rankingu PL).

Awans o jedną pozycję zalicza Łukasz Charzewski (9-1, #14 w Rankingu PL), który wyprzedził tym samym Łukasza Koperę. „Harry” na gali FEN 28 decyzją sędziów pokonał Kacpra Formelę (9-4), przedłużając tym samym serię wygranych do siedmiu z rzędu.

Mający powrócić już w marcu do klatki KSW Mateusz Gamrot (15-0, #1 w Rankingu PL) zajmuje aktualnie miejsce najlepszego lekkiego w Polsce. Zaraz za nim Marcin Held (26-7, #2 w Rankingu PL) oraz świeżo po zwycięstwie z Fabiano Silvą Mateusz Rębecki (11-1, #3 w Rankingu PL).

Mimo ostatniej walki stoczonej w limicie umownym do 71 kilogramów, Kacper Formela (9-4, #5 w Rankingu PL) pozostaje w zestawieniu wagi piórkowej, gdzie stoczy swój kolejny pojedynek w karierze. Na ostatnim miejscu czołowej piętnastki pojawił się Adam Soldaev (4-1, #15 w Rankingu PL), który odniósł ważne zwycięstwo podczas zeszłorocznej gali Babilon MMA 11. Po trzynastym wydarzeniu Tomasza Babilońskiego w zestawieniu zadebiutował natomiast Patryk Kaczmarczyk (3-0, #13 w Rankingu PL).

Wysokie, szóste miejsce zajął po zmianie kategorii wagowej Sebastian Romanowski (14-8-1, #6 w Rankingu PL), który w tej wadze zamierza toczyć swoje kolejne walki. Swoją pozycję w wadze koguciej umocnił Sylwester Miller (9-3, #7 w Rankingu PL), który na Babilon MMA 13 pewnie pokonał niżej sklasyfikowanego Piotra Kamińskiego (5-4, #10 w Rankingu PL).

Ranking bez podziału na kategorie wagowe otwierają zawodnicy UFC, Jan Błachowicz i Krzysztof Jotko, natomiast na najniższym stopniu podium znalazł się Mateusz Gamrot. Kolejne pozycje zajmują Michał Oleksiejczuk, Tomasz Narkun, Daniel Omielańczuk, Marcin Held, Bartosz Fabiński, Mateusz Rębecki, Daniel Skibiński.

Bez zmian czołówce zestawienia najlepszych kobiet bez podziału na kategorie wagowe. Na szóstej pozycji w rankingu debiutuje Karolina Owczarz (3-0, #6 w Rankingu PL), która w grudniu ubiegłego roku odprawiła przed czasem faworyzowaną Aleksandrę Rolę.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.