Były mistrz kategorii lekkiej UFC, Rafael dos Anjos, zaapelował o zorganizowanie następnego pojedynku. Brazylijczyk chciałby powrócić do oktagonu pod koniec tego roku.

Dos Anjos w ostatniej walce musiał uznać wyższość przeciwnika. 38-latek przegrał w połowie sierpnia ze swoim rodakiem Vicente Luque w starciu wagi półśredniej. „Cichy Zabójca” wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów w walce wieczoru wydarzenia. Sam dos Anjos nie chciałby dłuższej przerwy, tylko już garnie się do powrotu do oktagonu. Były mistrz UFC za pośrednictwem Twittera zaapelował o walkę w listopadzie albo grudniu. Brazylijczyk nie wskazał konkretnego rywala, z którym chciałby się zmierzyć.

Dos Anjos (MMA 32-15) w poprzedniej walce powrócił do kategorii półśredniej. Brazylijczyk poddał w drugiej rundzie Bryana Barberenę podczas gali UFC w Orlando. Wcześniej 38-latek walczył w wadze półśredniej w latach 2017-2020, gdzie miał okazję walki o tymczasowe złoto, ale przegrał na UFC 225 z Colbym Covingtonem. Dos Anjos w latach 2015-2016 dzierżył pas mistrzowski wagi lekkiej, który obronił jeden raz.