Paige VanZant poznała nową datę swojego debiutu w walkach na gołe pięści. Była zawodniczka UFC ma zawalczyć dla organizacji „Bare Knuckle Fighting Championship” 5 lutego zaraz przed „Super Bowl Weekend” w 2021 roku.

Tak o tym wydarzeniu wypowiedział się szef organizacji, David Feldman.

Ona trenuje bardzo, bardzo ciężko. Zrobimy specjalną serię wideo o niej. Będzie nazywać się „Paige VanZant: Ungloved”. Będziemy nagrywać kulisy jej przygotowań do walki, jej życie domowe, wszystko co będzie poprzedzać jej podróż do walki dla Bare Knuckle Fighting Championship, która odbędzie się 5 lutego.

Odejście z organizacji UFC i podpisanie kontraktu na walkę na gołe pięści w BKFC przez VanZant (MMA 8-5) odbiło się szerokim echem w świecie MMA. Amerykanka mimo słabszej dyspozycji i powracających problemów zdrowotnych byłą jedną z najpopularniejszych zawodniczek organizacji UFC w ostatnich latach.

VanZant od dawna publicznie krytykowała zarobki w UFC. W wywiadach podkreślała, że więcej pieniędzy zarabia na swoich mediach społecznościowych, w szczególności na Instagramie, niż ryzykując zdrowie w klatce i jeśli ma zostać w organizacji to chce renegocjować swój kontrakt. Po przegranej walce z Amandą Ribas na UFC 251, Dana White dał jednak jasno do zrozumienia, że nie jest zainteresowany jej usługami powinna rozpocząć negocjacje z innymi organizacjami. Niedługo po tym, ku zaskoczeniu wszystkich, VanZant zdecydowała się podpisać kontrakt z BKFC.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.