Były tymczasowy mistrz kategorii lekkiej UFC, Justin Gaethje, nie jest entuzjastą pasa BMF. Amerykanin dostrzega jednak olbrzymią zaletę zdobycia tego trofeum.

Gaethje powróci do oktagonu podczas gali UFC 291, do której dojdzie 29 lipca w Salt Lake City w obiekcie Delta Center. Amerykanin zawalczy po raz drugi z Dustinem Poirierem w walce wieczoru wydarzenia. Zawodnicy stoczą bój o pas BMF (tł. pas największego skur*ysyna), który kiedyś należał do Jorge Masvidala. W pierwszym starciu z Poirierem, Gaethje przegrał przez techniczny nokaut w czwartej rundzie w kwietniu 2018.

Amerykanin wypowiedział się na temat samego trofeum w rozmowie dla Cageside Press. Jego zdaniem pas ten nie ma większego sensu, co podziela również wielu fanów. Gaethje zwraca jednak uwagę, że w dalszym ciągu jest to trofeum mistrzowskie, a to otwiera drzwi do lepszych zarobków.

Moje szczera ocena – kiedy Masvidal i Diaz walczyli o ten pas, pomyślałem: „To jest głupie”. W dalszym ciągu twierdzę, że jest to swego rodzaju głupota. Dla fanów również jest to głupie. Koniec końców UFC daje zawodnikowi szansę na zwycięstwo i zdobycie punktów PPV. Ten pas, tak jak tymczasowy, na papierze jest mistrzowski. Jesteś mistrzem w oczach UFC, a gdy jesteś mistrzem w ich oczach, zarabiasz lepsze pieniądze.

Gaethje (MMA 24-2) powróci do oktagonu po wygranej z Rafaelem Fizievem na marcowej gali UFC 286 w Londynie. Amerykanin pokonał swojego rywala przez większościową decyzję sędziów punktowych. Wcześniej Gaethje po raz drugi przegrał walkę o pas mistrzowski wagi lekkiej. Po klęsce z Khabibem Nurmagomedovem, Justin musiał uznać wyższość Charlesa Oliveiry. Gathje zajmuje 3. miejsce w rankingu wagi lekkiej UFC.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

10 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

aduni0

Oplot Challenge
Welterweight

57 komentarzy 223 polubień

Z jednej strony ma rację, a z drugiej trochę pierdoli

Odpowiedz 4 polubień

Armes

BAMMA
Welterweight

934 komentarzy 2,999 polubień

Niby mówi mądrze, a jednak gada głupoty

Odpowiedz 2 polubień

wzmachol

Brutaal
Light Heavyweight

602 komentarzy 985 polubień

? Jakie głupoty? Idea pasa jest głupia ale że przez to może zarabiać więcej no to "trudno"

Odpowiedz 1 Like

Wtfit

BAMMA
Light Heavyweight

982 komentarzy 2,300 polubień

? Jakie głupoty? Idea pasa jest głupia ale że przez to może zarabiać więcej no to "trudno"

Czyli taki Kukiz: nie popieram, ale głosuję za

Odpowiedz 6 polubień

Kraver

KSW
Middleweight

5,572 komentarzy 15,720 polubień

Czyli taki Kukiz: nie popieram, ale głosuję za

Jestem szmatą ale się nie sprzedałem :awesome: :jarolaugh:

Odpowiedz 3 polubień

wzmachol

Brutaal
Light Heavyweight

602 komentarzy 985 polubień

- "Jak wygrasz tę walkę dostaniesz dużą podwyżkę"
- "Nieeee, to głupie"

Poza tym, przecież to nie on decyduje o pasie BMF, jedyne co może zrobić to nie wziąć tej walki, i to by było dopiero głupie

Odpowiedz 2 polubień

jd0490

UFC
Lightweight

9,054 komentarzy 18,977 polubień

Taki pas ma sens tylko w krs

Odpowiedz polub

Miskatonic

UFC
Heavyweight

19,637 komentarzy 76,103 polubień

Czyli to Nate Diaz otworzył zawodnikom UFC dodatkową możliwość zarobienia a nie Francis Nganu (czy jak mu tam) :fjedzia:

Odpowiedz 3 polubień

Malkontent

ONE FC
Bantamweight

2,298 komentarzy 4,486 polubień

Klasyczne: jestem za, a nawet przeciw, jak to mawiał nasz wielki @Skaczomcy przez płot rodak, który sam jeden obalił komunę

Odpowiedz polub

PaulPGR

UFC
Lightweight

9,021 komentarzy 33,155 polubień

Sama idea tego pasa jest debilna i z tym się zgodzi każdy, ale ten fikołek pod tytułem "może to głupie, ale zarobię więcej i w oczach UFC będę mistrzem" jest jeszcze głupszy. Jak tu ktoś ładnie podsumował zajeżdża hipokryzją jak od Kukiza czy słynnego "głosowałem, ale się nie cieszyłem" Gowina

Odpowiedz polub