Świetna wiadomości nadciągnęła z oficjalnej strony organizacji RCC. Michał Pasternak (14-4) – zawodnik z ”Akademii Sportów Walki” Wilanów zawalczy z Ivanem Shtyrkovem (16-1-1) – 22 luego w Jekaterynburgu.

Dla Michała będzie to debiut w Rosyjskiej organizacji. Wcześniej tak naprawdę Polak nie zabawił nigdzie na dłużej za granicą. Walczył on stale w PLMMA, a resztę występów przeplatał. Jego najcięższym rywalem w karierze był z pewnością Aung La Nsang, obecny mistrz singapurskiej organizacji, który w ostatnich występach imponuje umiejętnościami. Z pewnością pojedynek dla Polaka pod okiem Mirosława Oknińskiego ze Shtyrkovem wiele znaczy, gdyż Rosjanin jest bardzo popularnym nazwiskiem i potencjalne zwycięstwo może otworzyć naszemu zawodnikowi horyzonty.

”Uralski Hulk” wraca za to po pierwszej porażce w karierze z Yasubeyem Enomoto  na RCC 7. Wcześniej Ivan wystąpił dla RIZIN i udanie pokazał się w Japonii, nokautując azjatyckiego zawodnika. Za Shtyrkovem jest jednak duża wpadka antydopingowa, kiedy został zakontraktowany przez UFC, a następnie zwolniony na własne życzenie. Pobrana próbka moczu wykazała, że Shtyrkov miał w sobie Boldenon oraz metabolit tego środka. Jego zawieszenie w Stanach Zjednoczonych biegnie od 27 marca 2019 roku, dlatego też walczy on poza USA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.