Jak podaje dziennikarz Eurosportu, Marcel Dorff, podczas gali UFC 283 dojdzie do interesującego starcia w kategorii półciężkiej. Pojedynek stoczą lubiący kończyć walki przed czasem Paul Craig oraz Johnny Walker.

Craig (MMA 16-5-1) przegrał ostatni pojedynek stoczył na lipcowej gali UFC w Londynie. Wówczas przegrał przez jednogłośną decyzję sędziów z Volkanem Oezdemirem. Porażka ze Szwajcarem przerwała serię czterech wygranych Craiga oraz sześciu starć bez porażki. Szkot w UFC rywalizuje od 2016 roku. W swojej karierze wygrywał z takimi przeciwnikami jak m.in. Magomed Ankalaev, Mauricio Rua czy Jamahal Hill. Wszystkie zwycięstwa zdobywał kończąc swoich rywali przed czasem. Craig to szalenie niebezpieczny parterowiec – 13 z 16 zwycięstw to poddania. Szczególnie należy uważać na jego fenomenalne umiejętności poddań z pleców. Craig zajmuje 9. miejsce w rankingu kategorii półciężkiej UFC.

Walker (MMA 19-7) wygrał ostatnią walkę z Ionem Cutelabą przez poddanie w pierwszej rundzie na wrześniowej gali UFC 279. Za swój występ otrzymał bonus od amerykańskiej organizacji. Jednocześnie Walker przerwał serie dwóch porażek z rzędu. Brazylijczyk w UFC rywalizuje od 2018 roku. 30-latek zaliczył piorunujące wejście do organizacji. W ciągu trzech miesięcy wygrał trzy walki spędzając w oktagonie niespełna trzy minuty. Za każde ze zwycięstw otrzymał bonus od organizacji. Później w walkach z czołowymi zawodnikami wyszły na jaw braki defensywne Walkera. 18 z 19 zwycięstw zdobywał kończąc swoich rywali przed czasem. Walker zajmuje 11. miejsce w zestawieniu dywizji półciężkiej UFC.

Gala UFC 283 odbędzie się 21 stycznia w Jeunesse Arena w Rio de Janeiro. UFC ostatni raz organizowało galę w Brazylii w marcu 2020 roku. Jednocześnie była to ostatnia gala organizacji przed półtoramiesięczną przerwą spowodowaną pandemią koronawirusa. Podczas wydarzenia kibice w Brazylii zobaczą czwarte starcie mistrzowskie w wadze muszej pomiędzy Deivesonem Figueiredo, a Brandonem Moreno czy też m.in. walkę legendarnego Mauricio „Shoguna” Rui.