Szybko udało się znaleźć organizacji UFC nowego rywala dla walczącego w kategorii muszej Alexa Pereza. Jak poinformował na Twitterze dziennikarz Eurosportu, Marcel Dorff rywalem Amerykanina będzie Alexandre Pantoja na UFC 277.

Perez (MMA 24-6, UFC 6-2) nie walczył od przegranego pojedynku o pas mistrzowski wagi muszej z Deivesonem Figuereido na UFC 255. Amerykanin w niecałe dwie minuty pojedynku odklepał gilotynę Brazylijczyka. Od tamtego czasu Perez był kilkukrotnie zestawiany z Askarem Askarovem oraz Mattem Schnellem, jednak za każdym razem walka byłą odwoływana. Zawodnik z Kalifornii kontrakt z UFC otrzymał dzięki wygranej na gali Dana White Contender Series. Połowę zwycięstw zdobywał kończąc swoich rywali przed czasem. Perez w rankingu kategorii muszej UFC zajmuje szóste miejsce.

Pantoja (MMA 24-5, UFC 9-3) obecnie jest na fali dwóch zwycięstw z rzędu, odniesionych w ubiegłym roku. Brazylijczyk pokonywał Manela Kape oraz Brandona Royvala. Pantoja walczy w UFC od 2017 roku. W tym czasie mierzył się z takimi rywalami jak m.in. Brandon Moreno, Askar Askarov czy Deiveson Figuereido. 17 z 24 zwycięstw zdobywał kończąc swoich rywali przed czasem. Pantoja w rankingu kategorii muszej zajmuje trzecie miejsce.

Gala UFC 277 odbędzie się 30 lipca w Dallas. W walce wieczoru dojdzie do rewanżowego starcia o tytuł mistrzowski wagi koguciej kobiet pomiędzy mistrzynią, Julianną Peną, a Amandą Nunes. Drugą atrakcją wieczoru będzie pojedynek o pas tymczasowy kategorii muszej. O złoto zawalczą Brandon Moreno oraz Kai Kara-France.