Walczący w wadze piórkowej UFC, Ilia Topuria, aktywnie szuka przeciwnika w związku z wypadnięciem z pojedynku Edsona Barbozy. Gruzin obrał za cel Dana Ige.

Topuria miał walczyć z Barbozą na gali UFC pod koniec października. Brazylijczyk musiał się wycofać z pojedynku w związku z kontuzją kolana, która uniemożliwiła mu rywalizacje. Topuria może mówić o niemałym pechu, ponieważ to trzecia walka z jego udziałem, która została odwołana w tym roku. W styczniu na gali UFC 270 miało dojść do walki „El Matadora” z Movsarem Evloevem, jednak ze starcia wypadł wówczas Rosjanin. Chętny na starcie z Gruzinem okazał się Charles Jourdain, natomiast kilka dni przed pojedynkiem to Topuria musiał się wycofać.

Zajmujący 14. miejsce w rankingu kategorii piórkowej UFC Gruzin obrał już inny cel w związku z kontuzją doświadczonego Brazylijczyka. Jak napisał na Twitterze menadżer, Abraham Kawa, zaoferowany Topurii został Dan Ige. Przedstawiciel First Round Management poinformował ponadto, że Gruzin jest skłonny poczekać na Amerykanina.

Ige (MMA 15-6) przegrał trzy pojedynki z rzędu, a jego bilans w pięciu ostatnich starciach wynosi 1-4. 31-latek w UFC walczy od 2018. Po przegranym debiucie wygrał sześć starć z rzędu. 10 z 15 wygranych zdobywał kończąc swoich rywali przed czasem. Amerykanin zajmuje 11. miejsce w rankingu kategorii piórkowej UFC.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of messifc
messifc

KSW
Heavyweight

6,143 komentarzy 12,188 polubień

Lepszej opcji nie ma niestety...

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of konto_zablokowane
konto_zablokowane

Maximum FC
Featherweight

1,468 komentarzy 3,911 polubień

Szkoda. Topuria musi podtrzymać aktywność, a zarazem nie brać byle kogo, skoro aspiruje do kasowych walk.
Ige solidny, ale już wydaje się być na równi pochyłej. Jednak wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Sam też lepszej walki może nie dostać.

Odpowiedz 1 Like