Vanessa Demopoulos powróci jesienią po porażce z Karoliną Kowalkiewicz do oktagonu amerykańskiego hegemona. 34-latka zmierzy się w kategorii słomkowej z Kanako Muratą podczas gali UFC Vegas 80. Informację o walce, do której dojdzie 8 października w obiekcie UFC Apex w Las Vegas, przekazał na Twitterze dziennikarz Eurosportu, Marcel Dorff.

Demopoulos (MMA 9-5) przegrała przez jednogłośną decyzję sędziów z Karoliną Kowalkiewicz na majowej gali UFC. Przed tą walką Amerykanka była na fali trzech zwycięstw odniesionych w ubiegłym roku. „Lil Monster” zostawiała w pokonanym polu Silvanę Gómez Juárez, Jinh Yu Frey oraz Marię Oliveirę. Demopoulos w UFC rywalizuje od 2021 roku. Wcześniej dzierżyła pas mistrzowski wagi słomkowej organizacji LFA. 5 z 9 zwycięstw zdobywała kończąc swoje przeciwniczki przed czasem.

Murata (MMA 12-2) powróci do oktagonu po ponad dwóch latach przerwy. Japonka w czerwcu 2021 po raz ostatni stoczyła pojedynek. Wówczas przegrała przez kontuzję barku z Virną Jandirobą. Murata w najlepszej organizacji MMA na świecie zadebiutowała we wcześniejszym pojedynku w listopadzie 2020. Wówczas wygrała przez jednogłośną decyzję sędziów punktowych z Randą Markos. Wcześniej dzierżyła pas mistrzowski wagi słomkowej Invicta FC. Połowę zwycięstw zdobywała kończąc swoje przeciwniczki przed czasem.