Jak nieoficjalnie udało się dowiedzieć redakcji MMARocks na pierwszej w roku 2020 gali ACA w Polsce, dojdzie do pojedynku na szczycie w polskim MMA. Piotr Strus (MMA 15-5-2, 1NC) zmierzy się z Rafałem Haratykiem (MMA 12-3-2)!

Dla Piotra Strusa będzie to już 10. walka pod banderą rosyjskiej organizacji. Po czterech wygranych z rzędu (i jednym no-contest) dostąpił zaszczytu zawalczenia o pas w wadze średnie a jego rywalem był Albert Duraev (MMA 13-3). Polak bój ten przegrał przez jednogłośną decyzję sędziowską. Kolejna walka również nie poszła po myśli Piotrkowi, jego bój z Ibragimem Chuzhigaevem (MMA 14-5) zakończył się niejednogłośnym wskazaniem na Rosjanina. Decyzja ta wzbudziła jednak sporo emocji i część fanów była przekonana, że wygrał Strus. Nasz rodak szybko podniósł się po tej czarnej serii i już cztery miesiące później wygrał ze Svetlozarem Savovem (MMA 18-7) a później z Vitaliym Nemchinovem (MMA 10-2).

Rafał Haratyk do ACA dołączył w połowie zeszłego roku. Choć na początku miał być zestawiony z byłym rywalem Strusa Ibragimem Chuzhigaevem, z powodu kontuzji musiał wycofać się z tej konfrontacji. Co ciekawe, naderwanie mięśnia dwugłowego powstało z powodu niefortunnego incydentu podczas sparingu właśnie z… Piotrem Strusem! W organizacji udało mu się zadebiutować dwa miesiące później na gali ACA 102, na której po pięciu minutach wygrał z Arbim Aguevem (MMA 32-9) przez TKO (kontuzja nogi).

Pojedynek odbędzie się na nieogłoszonej jeszcze, pierwszej w 2020 roku, gali ACA w Polsce.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.