Minęło dokładnie 20 dni od czasu gdy z tego świata odszedł Abdulmanap Nurmagomedov, trener oraz przede wszystkim ojciec Khabiba. Mistrz wagi lekkiej UFC po raz pierwszy otworzył się dziś na swoim profilu na Instagramie, cytując Koran:

I postanowił twój Pan, abyście nie czcili nikogo innego, jak tylko Jego; i dla rodziców – dobroć! A jeśli jedno z nich lub oboje osiągną przy tobie starość, to nie mów im: „precz!” i nie popychaj ich, lecz mów do nich słowami pełnymi szacunku! Pochylaj ku nim skrzydło łagodności, przez miłosierdzie i mów: „Panie mój, bądź dla nich miłosierny, tak jak oni byli, wychowując mnie, kiedy byłem mały. [17:23-24].

Abdulmanap Nurmagomedov zmarł 3 lipca w moskiewskim szpitalu z powodu powikłań po przebytej chorobie (COVID-19).

57-letni Abdulmanap trzy miesiące temu zapadł w śpiączkę i został podłączony do aparatury podtrzymującej życie. Ojciec i trener mistrza wagi lekkiej UFC, Khabiba Nurmagomedova przed drastycznym pogorszeniem się stanu zdrowia został wybudzony z farmakologicznej śpiączki w której przebywał po operacji serca związanej z atakiem koronawirusa. Niestety dla Abdulmanapa oraz jego bliskich, jego organizm nie wytrzymał komplikacji, które pojawiły się po wyleczeniu wirusa. Spustoszenie w organizmie trenera, spowodowane chorobą, okazało się zbyt duże.

Khabib Nurmagomedov obchodzi żałobę i nie jest pewny powrotu do oktagonu UFC w tym roku. Niedawno polecił Justinowi Gaethjemu, aby ten nie czekał na niego i wcześniej zmierzył się z Conorem McGregorem.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.