Petr Yan nie owija w bawełnę kiedy mowa o aktualnym mistrzu kategorii koguciej, Henrym Cejudo. Jak wiemy ten zmierzy się w kolejnej walce z Jose Aldo na UFC 250, który jest po dwóch przegranych z rzędu. Rosjanin należący do absolutnej czołówki dywizji koguciej w UFC nie otrzymał walki o pas mistrzowski – zmierzy się z Marlonem Moraesem. Yan w wywiadzie dla MMA Fighting wypowiedział się na temat mistrza.

Nie mogę powiedzieć, że spodziewałem się, że dostanę walkę o pas mistrzowski i nie mogę powiedzieć, że jestem niezadowolony z tego, że dostał ją Jose. Jeśli mam udowodnić wszystkim, że zasługuję na pojedynek o pas mistrzowski to zrobię to moimi walkami. Tak jak powiedziałem, jeśli mam wyczyścić całą dywizję to to uczynię bez problemu.

Jeśli spojrzysz na Cejudo jako mistrza… Wygrał pas w kategorii muszej i nigdy nie obronił tego tytułu. Wstrzymywał dywizję, ludzie zaczęli kwestionować jej istnienie. Wygrał pas mistrzowski kategorii koguciej i też nie bronił tytułu przez długi czas, nie wiedział co ma zrobić. Nie powiem, że go nie lubię, ale chcę go pobić i myślę, że nie ma jaj.

Musi się bardziej postarać żeby zajść mi za skórę. Ja interesuję się głównie sportem. Ma to czego ja chcę i dlatego chcę się z nim bić. Musi się naprawdę postarać żeby mnie sprowokować. Gada, że walczy z Aldo, bo wraca po kontuzji – to pokazuje, że nie ma pewności siebie. Mówi, że pokonałem 41-letniego skateboardera, ale sam go wyzywał do walki. Nie rozumiem go.

Walka Yana z Moraesem ma odbyć się 13 czerwca w Kazachstanie. Pojedynek Cejudo z Aldo odbędzie się 9 maja na UFC 250 w Brazylii.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.