Prezydent organizacji UFC Dana White w rozmowie z portalem TMZ rzucił nieco światła na wydarzenia z tygodnia poprzedzającego walkę Jędrzejczyk kontra Waterson:

Mój partner, telewizja ESPN zaczęła informować widzów, że Jędrzejczyk nie zrobiła wagi. Ważenie jest dzisiaj! Jak mogła nie zrobić wagi?! To szaleństwo! To co się naprawdę wydarzyło…one grały w jakąś grę, chciały wejść sobie do głowy przed walką.

To bardzo doświadczone zawodniczki które biją się w walce wieczoru. Walce która jest bardzo ważna dla obu karier. Zwyciężczyni dostanie prawo do walki o pas, stawka jest więc naprawdę wysoka. Tylko o to tutaj chodziło. ci wszyscy frajerzy MMA dali się na to nabrać bo niby usłyszeli coś za kulisami i tym podobne rzeczy. Nic z tych informacji nie było prawdą. Zaczęły pojawiać się informacje o tym, że walka jest odwołana.

Joanna Jędrzejczyk pojawiła się w poniedziałek ważąc mniej niż kiedykolwiek wcześniej. przed niektórymi poprzednimi walkami ważyła 136 lub 133 funty. Teraz w poniedziałek ważyła 128 lub 129 funtów. To szaleństwo. Nigdy nie zgodziłbym się na promowanie tej walki na ESPN gdyby miało do niej nie dojść.

White zapytany ponownie skąd w takim razie w ogóle pojawiły się wątpliwości, czy Joanna zrobi wagę odpowiedział

To były jakieś gry psychologiczne. Nigdy, przenigdy waga Joanny nie była zagrożona. Nie było takiego momentu w którym Jędrzejczyk nie mogła by zrobić wagi.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.