Nie tylko Jan Błachowicz był rozczarowany werdyktem po walce z Alexem Pereirą na UFC 291. Swojego niezadowolenia nie ukrywał również były zawodnik KSW, Łukasz Jurkowski.

Błachowicz zmierzył się z Alexem Pereirą podczas gali UFC 291. Wydarzenie odbyło się 29 lipca w obiekcie Delta Center w Salt Lake City. Stawką drugiego najważniejszego starcia wieczoru było miano pretendenta do pasa wagi półciężkiej. Walka trwała trzy rundy, więc do wyznaczenia zwycięzcy była potrzebna decyzja sędziów punktowych. Ci niejednogłośnie wskazali zwycięstwo Pereiry. Dwóch sędziów punktowało 29-28 na korzyść Brazylijczyka, natomiast trzeci w podobnie widział wygraną Błachowicza.

Swojego rozczarowania werdyktem nie ukrywał były mistrz kategorii półciężkiej UFC, który wprost przyznał na Instagramie, że czuje się okradziony ze zwycięstwa. Swojego niezadowolenia nie ukrywał również Łukasz Jurkowski na tym samym portalu. Pierwszy mistrz KSW podziela zdanie Błachowicza na temat werdyktu. „Juras” na korzyść zawodnika WCA punktował pierwszą i trzecią rundę.

Jurkowski (MMA 17-12) przez zdecydowaną większość swojej kariery był związany z organizacją KSW. Ostatnią walkę stoczył w czerwcu 2021, kiedy to na gali z numerem 61 przegrał przez techniczny nokaut z Mariuszem Pudzianowskim. W lutym 2004 zwyciężył turniej podczas pierwszego wydarzenia KSW. W czerwcu tego roku został wprowadzony do Galerii Sław KSW, jako pierwszy zawodnik, który dostąpił tego zaszczytu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.