Jakub Straszewski, Natalia Kuczewska, Barbara Marcinkowska, Karolina Ampulska, Wiktoria Tereszczak, Daria Parada i Martyna Jancelewicz — te nazwiska przynoszą wiele dumy i radości dla boksu amatorskiego w naszym kraju.

W Kielcach trwają Młodzieżowe Mistrzostwa Świata i warto wspomnieć o dużym sukcesie polskiej kadry, która obecnie czeka na finały. Szczególną uwagę podczas turnieju zwrócił na siebie Jakub Straszewski, który zameldował się w finale wagi ciężkiej i powalczy o złoto w piątek. Jakub w półfinale pewnie pokonał Hindusa — Vishala Guptę (5:0) a wcześniej w ćwierćfinałowym boju zostawił serce w ringu z Uzbekiem — Amirszochem Samadowem. Rywalem Straszewskiego w walce o złoty medal będzie Kubańczyk — Jorge Luis Felimon Lobaina, który w półfinale pokonał Rosjanina — Ramazana Dadajewa.

Co więcej, piątek może być szczęśliwym dniem Natalii Kuczewskiej, która w kategorii 48 kilogramów idzie jak burza. Polka w półfinale pewnie rozgromiła przeciwniczkę z Tajlandii i teraz zmierzy się z Hinduską w finale.

W wyższej kategorii do 69 kilogramów Barbara Marcinkowska także zameldowała się na ostatnim etapie drabinki. W czwartek Basia zmierzy się z Hinduską — Arundhati Choudhary, liczymy na złoty medal.

Dużo powodów do radości mają także inne pięściarki, które zdobyły cztery brązowe medale dla Polski. Karolina Ampulska (54 kg), Wiktoria Tereszczak (64 kg), Daria Parada (75 kg) i Martyna Jancelewicz (81 kg) nie mają powodu do smutku, ponieważ pokazały klasę i zameldowały się w półfinałach.

Finały Młodzieżowych Mistrzostw Świata kobiet w czwartek od 15:55 w TVP Sport, na stronie i w aplikacji mobilnej.

Finał mężczyzn w TVP Sport, na stronie i w aplikacji mobilnej w piątek od 15:45.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of Beeba
Beeba

Brutaal
Light Heavyweight

590 komentarzy 2,536 polubień

Co tyle tych Hindusów?

Odpowiedz polub