Walczący w kategorii średniej UFC, Dricus du Plessis, odniósł się do niedawnej wypowiedzi Dany White’a odnośnie odrzuconej przez niego walki mistrzowskiej. Afrykaner nie rozumie reakcji szefa UFC, bowiem nie był w stanie rywalizować z powodu kontuzji.

Podczas gali UFC 293, która odbyła się 9 września w obiekcie Qudos Bank Arena w australijskim Sydney, doszło do zmiany na tronie wagi średniej. W walce wieczoru wydarzenia Sean Strickland sensacyjnie pokonał przez jednogłośną decyzję sędziów Israela Adesanyę. Tym samym Amerykanin został 13. mistrzem wagi średniej UFC.

Pierwotnie pretendentem do pasa miał być Dricus du Plessis. Były mistrz KSW, który ostatni pojedynek stoczył dwa miesiące temu, nie mógł jednak wystąpić z powodu kontuzji. Szef UFC, Dana White, na jednej z konferencji prasowych stwierdził, że nie jest zwolennikiem odrzucania walk przez zawodników. Na te słowa odpowiedział Afrykaner w rozmowie z FightWave. „Stillknocks” nie rozumie zawodu szefa UFC, bowiem ten miał mało czasu do walki oraz był kontuzjowany. Jednocześnie poinformował, że nigdy wcześniej nie odrzucał pojedynków, nawet z krótkim wyprzedzeniem.

Byłem gotowy, aby odnieść się do każdej sytuacji, jaka miała miejsce w ubiegły weekend. Do tego co UFC powiedziało i co Dana powiedział. Oczywiście, nie rozumiem jego niezadowolenia z powodu, że odrzuciłem walkę z siedmiotygodniowym wyprzedzeniem, będąc kontuzjowanym.

 

Koniec końców, to jest biznes dla nich i trzeba to uszanować. Jeśli jednak spojrzymy na moje osiągnięcia oraz fakt, że nie odrzucam walk, to nie jest główny wystarczający powód do niezadowolenia. Wielokrotnie brałem starcia z wyprzedzeniem. Zawsze kiedy dzwonili, mówiłem: „Zróbmy to”. Tym razem nie było to możliwe z powodu szybkiego terminu i kontuzji.

Du Plessis (MMA 20-2) na początku lipca wygrał przez techniczny nokaut w drugiej rundzie z Robertem Whittakerem na gali UFC 290. Afrykaner może się pochwalić sześcioma zwycięstwami odniesionymi w amerykańskiej organizacji, gdzie rywalizuje od 2019 roku. Były mistrz KSW pokonywał również takie nazwiska jak m.in. Darren Till czy Derek Brunson. Du Plessis zajmuje 2. miejsce w rankingu kategorii średniej UFC.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

MMARocks.pl

Cohones4Life

2,841 komentarzy 2,829 polubień

Walczący w kategorii średniej UFC, Dricus du Plessis, odniósł się do niedawnej wypowiedzi Dany White’a odnośnie odrzuconej przez niego walki mistrzowskiej. Afrykaner nie rozumie reakcji szefa UFC, bowiem nie był w stanie rywalizować z powodu kontuzji. Podczas gali UFC 293, która odbyła się 9 września w obiekcie Qudos Bank Arena w australijskim Sydney, doszło do zmiany na tronie […]

Odpowiedz polub

click to expand...