Walczący w kategorii średniej UFC, Dricus du Plessis, odniósł się do niedawnej wypowiedzi Dany White’a odnośnie odrzuconej przez niego walki mistrzowskiej. Afrykaner nie rozumie reakcji szefa UFC, bowiem nie był w stanie rywalizować z powodu kontuzji.

Podczas gali UFC 293, która odbyła się 9 września w obiekcie Qudos Bank Arena w australijskim Sydney, doszło do zmiany na tronie wagi średniej. W walce wieczoru wydarzenia Sean Strickland sensacyjnie pokonał przez jednogłośną decyzję sędziów Israela Adesanyę. Tym samym Amerykanin został 13. mistrzem wagi średniej UFC.

Pierwotnie pretendentem do pasa miał być Dricus du Plessis. Były mistrz KSW, który ostatni pojedynek stoczył dwa miesiące temu, nie mógł jednak wystąpić z powodu kontuzji. Szef UFC, Dana White, na jednej z konferencji prasowych stwierdził, że nie jest zwolennikiem odrzucania walk przez zawodników. Na te słowa odpowiedział Afrykaner w rozmowie z FightWave. „Stillknocks” nie rozumie zawodu szefa UFC, bowiem ten miał mało czasu do walki oraz był kontuzjowany. Jednocześnie poinformował, że nigdy wcześniej nie odrzucał pojedynków, nawet z krótkim wyprzedzeniem.

Byłem gotowy, aby odnieść się do każdej sytuacji, jaka miała miejsce w ubiegły weekend. Do tego co UFC powiedziało i co Dana powiedział. Oczywiście, nie rozumiem jego niezadowolenia z powodu, że odrzuciłem walkę z siedmiotygodniowym wyprzedzeniem, będąc kontuzjowanym.

 

Koniec końców, to jest biznes dla nich i trzeba to uszanować. Jeśli jednak spojrzymy na moje osiągnięcia oraz fakt, że nie odrzucam walk, to nie jest główny wystarczający powód do niezadowolenia. Wielokrotnie brałem starcia z wyprzedzeniem. Zawsze kiedy dzwonili, mówiłem: „Zróbmy to”. Tym razem nie było to możliwe z powodu szybkiego terminu i kontuzji.

Du Plessis (MMA 20-2) na początku lipca wygrał przez techniczny nokaut w drugiej rundzie z Robertem Whittakerem na gali UFC 290. Afrykaner może się pochwalić sześcioma zwycięstwami odniesionymi w amerykańskiej organizacji, gdzie rywalizuje od 2019 roku. Były mistrz KSW pokonywał również takie nazwiska jak m.in. Darren Till czy Derek Brunson. Du Plessis zajmuje 2. miejsce w rankingu kategorii średniej UFC.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of BogdanJanusz
BogdanJanusz

UFC
Middleweight

10,673 komentarzy 80,157 polubień

Jest niezadowolony bo jego pupilek sam chciał rywala na przetarcie i sobie go wybrał a dostał taki wpierdol że mu się botoks na czole rozlazł.

Odpowiedz 23 polubień

Avatar of WaszkaOG
WaszkaOG

WSOF
Featherweight

3,151 komentarzy 10,008 polubień

Dokładnie tak, wszystko było ustawione pod Cyca i łysy jest teraz obrażony, że im nie wyszło.
Drucus vs Rob to byl eliminator, gdzie wiadomo, że zwycięzca może odnieść troche obrażen albo mieć kontuzje a oni ustalili już termin walki o pas na kilka tygodni później...

I przy okazji Ty łysy zjebie (wiem, że czytasz) powymyślałeś jakieś wymówki z dupy doaczego twój Izzy przegrał a to Sean wziął tą walkę bez pełnego campu i musiał leciec na drugi koniec świata.

Odpowiedz 12 polubień

Avatar of Warszawski Antek
Warszawski Antek

Bellator
Welterweight

4,329 komentarzy 22,389 polubień

Polak Rodak z totalnym sztosem.
Nie mówi źle o pracodawcy (a mógłby) zawsze z szacunkiem i merytorycznie, to jest mental człowieka z klasą.
Mam nadzieję że ogarnie majstra kiedyś, bo jak zrobił to Sean to Dricus może tym bardziej.
414078007_54f49898ff5e4c2d93d94c9532adf0e92.jpg.ecc49cb90e40c4d17f8a8e24258e3454.jpg

Odpowiedz 16 polubień

Avatar of Raven
Raven

KSW
Heavyweight

6,077 komentarzy 23,918 polubień

Tu nie ma czego rozumieć. Łysy walnął focha, bo musiał na szybko ratować main event Stricklandem (bo przecież Cycu musiał zawalczyć na antypodach), a na dokładkę gość, który miał być dla niego workiem treningowym w tym starciu, zdeklasował i ośmieszył Dance pupilka, tak więc mamy do czynienia z fochem do kwadratu (nie ma to nic wspólnego z żadną logiką) :fjedzia:

Odpowiedz 7 polubień

R
Ragnar L

Brutaal
Bantamweight

462 komentarzy 1,119 polubień

Dricus powinien przyjąć walkę i zrezygnować podczas gali jak to się robi w KSW. Izrael dalej byłby mistrzem. Danka szczęśliwy. Dricus z bonusem za poddanie wieczoru. Tak się powinno prowadzić firmę :)

Odpowiedz 6 polubień

Avatar of Drzewo
Drzewo

UFC
Middleweight

12,932 komentarzy 29,713 polubień

Dricus powinien przyjąć walkę i zrezygnować podczas gali jak to się robi w KSW. Izrael dalej byłby mistrzem. Danka szczęśliwy. Dricus z bonusem za poddanie wieczoru. Tak się powinno prowadzić firmę :)

Tylko po takim napompowaniu balonika to Izabella by do wagi ciężkiej się już szykował :suchykarol:

Odpowiedz polub