Arman Tsarukyan, czołowy zawodnik kategorii lekkiej UFC, zareagował na obronę pasa przez Islama Makhacheva. Ormianin zaapelował, aby ten nie zmieniał dywizji wagowej, tylko żeby zaczekał na walkę z nim.

Makhachev obronił tytuł dywizji lekkiej podczas gali UFC 302. Wydarzenie odbyło się 1 czerwca w Newark w obiekcie Prudential Center. 32-latek w walce wieczoru wydarzenia zmierzył się z Dustinem Poirierem. Po zaciętej rywalizacji to Dagestańczyka ręka została uniesiona ku górze. Makhachev poddał Amerykanina w piątej rundzie rywalizacji. W rozmowie z Joe Roganem w oktagonie mistrz wyraził chęć walki o pas dywizji półśredniej, który obecnie należy do Leona Edwardsa.

Występ oraz wygraną Makhacheva skomentował na platformie X następny pretendent do tytułu, Arman Tsarukyan. 27-latek pogratulował wygranej swojemu byłemu i prawdopodobnie przyszłemu rywalowi. „Akhalkalakets” zaapelował do mistrza o nieunikanie go i pozostanie w dywizji lekkiej. Tsarukyan uważa, że to on powinien być następnym rywalem Makhacheva, a takie starcie chciałby zorganizować sam Dana White, szef UFC. Pierwsza walka obydwóch zawodników odbyła się w kwietniu 2019. Wówczas 27-latek wszedł na zastępstwo i przegrał z Dagestańczykiem przez jednogłośną decyzję sędziów.

Gratulacje dla Islama! Nie próbuj natomiast uciekać do innej kategorii wagowej. Obroniłeś swój tytuł przeciwko prawdziwemu lekkiemu tylko jeden raz. Jestem następny w kolejce.

Tsarukyan (MMA 22-3) jest na fali czterech wygranych z rzędu. W kwietniu na UFC 300 pokonał Charlesa Oliveirę przez niejednogłośną decyzję sędziów. 27-latek w UFC rywalizuje od kwietnia 2019 roku. Po przegranym debiucie z Makhachevem wygrał 9 z 10 pojedynków. Jedynej porażki w tym czasie doznał w starciu z Mateuszem Gamrotem w czerwcu 2022 roku. Tsarukyan zajmuje 1. miejsce w rankingu kategorii lekkiej UFC. 14 z 22 zwycięstw odniósł kończąc swoich przeciwników przed czasem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

8 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of kaczka94
kaczka94

Moderator

4,783 komentarzy 11,855 polubień

Można Tsarukyana nie lubić, ale tu się z nim zgadzam. Makhachev tylko raz obronił pas z zawodnikiem wagi lekkiej, a jedna walka z Volkiem to mocny short notice. Osobiście twierdzę, że przynajmniej jedną obronę musi jeszcze stoczyć zanim pójdzie do półśredniej.

Odpowiedz 11 polubień

Avatar of Ludwiczek
Ludwiczek

UFC
Welterweight

9,817 komentarzy 20,789 polubień

Niech się leją. Obecnie to najciekawsza walka jaką można w LW zorganizować

Odpowiedz 4 polubień

Avatar of jd0490
jd0490

UFC
Middleweight

11,958 komentarzy 27,496 polubień

Armani faworytem
IMO

Odpowiedz 1 Like

Avatar of wzmachol
wzmachol

BAMMA
Flyweight

747 komentarzy 1,321 polubień

Jeśli Islam nie miał stapha to Armani go robi względnie łatwo moim zdaniem

Odpowiedz polub

d
deeil

Jungle Fight
Bantamweight

222 komentarzy 485 polubień

Nie czaje. Mówicie ze Mati nie ma czego szukać z Islamem a jednocześnie jest dużo glosow ze Arman porobi Islama.

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of alww
alww

PRIDE FC
Lightweight

6,438 komentarzy 34,128 polubień

Nie czaje. Mówicie ze Mati nie ma czego szukać z Islamem a jednocześnie jest dużo glosow ze Arman porobi Islama.

Bo Arman od walki z Gamrotem zrobił spory postęp. Walka z Gamerem byla bliska a w ewentualnym rewanżu bardzo mozliwe ze Arman by to ugrał, zapewne bylby faworytem

Odpowiedz polub

Avatar of ninja
ninja

UFC
Heavyweight

18,011 komentarzy 41,243 polubień

Liczę, że Armani zakończy rządy tego islamskiego buca.

Odpowiedz 5 polubień

Avatar of Balaszka
Balaszka

Jungle Fight
Featherweight

237 komentarzy 410 polubień

Nie czaje. Mówicie ze Mati nie ma czego szukać z Islamem a jednocześnie jest dużo glosow ze Arman porobi Islama.

Tutaj niektórzy każą Blachowiczowi kończyć kariere bo przegral dezycja z Pereira, także musisz mieć dystans na wszystko :D

Odpowiedz 5 polubień