Nick Newell (16-3) wystąpi po raz kolejny na gali Bellator MMA. Przypomnijmy, że Amerykanin we wrześniu 2019 roku podpisał kontrakt z organizacją na 4 walki. 13 marca w wadze lekkiej podejmie on Zacha Zane’a (14-9) w Uncasville. W walce wieczoru  Bellator 241 zobaczymy podwójnego mistrza – Patricio ”Pitbulla” Freire.

Nick Newell pomimo przeciwności losu i ciężkiego życia stara się spełniać marzenia. Zawodnik ten ma bowiem problem z niewykształconym lewym ramieniem, a mimo to ciągle udowadnia kibicom, że jest w stanie walczyć z pełnosprawnymi zawodnikami na dobrym poziomie. Swoją przygodę ze sportem rozpoczął już w szkole, na początku grał w piłkę nożną oraz koszykówkę. Potem w średniaku poznał zapasy i dostał się do reprezentacji regionu. W 2009 roku mając 23-lata, debiutował w oktagonie. Pierwszą porażkę zanotował dopiero z bardzo mocnym zawodnikiem, jakim jest Justin Gaethje. Nick miał nawet angaż w UFC i był blisko podpisania kontraktu z największą organizacją na świecie, jednak przegrał swój pojedynek z Alexem Munozem na DW’s  Contender Series  2018. Jednakże los się do niego uśmiechnął, kiedy wygrał na Bellator 225 popisując się trójkątem rękoma w pierwszej rundzie.

Teraz czeka go walka z doświadczonym Zachem Zanem. Hawajczyk karierę rozpoczął znacznie później niż Newell, jednak ma za sobą wiele walk amatorskich. Wygrał w debiucie dla Bellatora, a wcześniej był bliski dołączenia do UFC, także dzięki Contender Series. Z pewnością mocną stroną Zacha jest parter, aż 10 razy wygrywał on przed czasem dzięki poddaniom.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.