Były mistrz wagi lekkiej UFC, Khabib Nurmagomedov, skomentował obronę pasa swojego przyjaciela w osobie Islama Makhacheva. „Dagestański Orzeł” uważa, że 31-latek jest najlepszym obecnie zawodnikiem na świecie.

Makhachev odniósł bardzo ważne i imponujące zwycięstwo na gali UFC 294. Wydarzenie odbyło się 21 października w obiekcie Etihad Arena w Abu Zabi. Dagestańczyk w walce wieczoru zmierzył się po raz drugi z Alexandrem Volkanovskim. Pierwotnie rywalem Dagestańczyka miał być Charles Oliveira, jednak ten kilka dni przed pojedynkiem wypadł z powodu poważnego rozcięcia nad okiem. Makhachev szybko rozprawił się z Australijczykiem, nokautując go w pierwszej rundzie wysokim kopnięciem. Za swój występ otrzymał od organizacji dodatkowy bonus w wysokości 50. tysięcy dolarów.

W drodze do walki Makhacheva wspierał jego przyjaciel Khabib Nurmagomedov. Emerytowany zawodnik odniósł się na Instagramie do występu 31-latka. „Dagestański Orzeł” uważa Makhacheva za najlepszego zawodnika na świecie. Dodatkowo Khabib odniósł się do swojej przyszłości w MMA, ponieważ otrzymywał sporo pytań od kibiców. Nurmagomedov nie zamierza powracać ani do rywalizacji, ani w roli osoby w narożniku zawodników.

Najlepszy zawodnik na świecie na dzień dzisiejszy. Uwielbiam Cię bracie i gratuluję. Pytacie się gdzie byłem, dlaczego mnie nie było w narożniku. Odpowiadałem już w na to pytanie. Nie będę walczyć, ani pomagać w narożniku, zupełnie pozostawiłem wszystko związane z MMA. Proszę Was o zaakceptowanie mojej decyzji w taki sam sposób jak moi bracie, przyjaciele i sparingpartnerzy. To co nasz zespół osiągnął pozostanie na zawsze w historii MMA.

Nurmagomedov (MMA 29-0) ostatnią walkę stoczył w październiku 2020 na UFC 254 w Abu Zabi. Dagestańczyk poddał Justina Geathje w drugiej rundzie starcia uświetniającego wydarzenie. Tym samym „Dagestański Orzeł” obronił po raz trzeci pas wagi lekkiej i zakończył karierę po tej walce. Dagestańczyk w marcu ubiegłego roku został włączony do Galerii Sław organizacji. Nurmagomedov swego czasu był najlepszym zawodnikiem w rankingu bez podziału na kategorie wagowe.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

MMARocks.pl

Cohones4Life

2,878 komentarzy 2,874 polubień

Były mistrz wagi lekkiej UFC, Khabib Nurmagomedov, skomentował obronę pasa swojego przyjaciela w osobie Islama Makhacheva. „Dagestański Orzeł” uważa, że 31-latek jest najlepszym obecnie zawodnikiem na świecie. Makhachev odniósł bardzo ważne i imponujące zwycięstwo na gali UFC 294. Wydarzenie odbyło się 21 października w obiekcie Etihad Arena w Abu Zabi. Dagestańczyk w walce wieczoru zmierzył się po […]

Odpowiedz polub

click to expand...