Reprezentujący interesy Seana Stricklanda oraz Jacka Hermanssona, Tim Simpson, wypowiedział się na temat dalszej przyszłości swoich podopiecznych. Menadżer „Tarzana” oraz „Jokera” uważa, że wygrane w najbliższych walkach powinny zapewnić jednemu z nich starcie o pas mistrzowski UFC.

Strickland w najbliższym pojedynku zmierzy się z Jaredem Cannonierem. Pojedynek odbędzie się 15 października w obiekcie UFC Apex w Las Vegas. Walka dwóch czołowych zawodników kategorii średniej uświetni jesienne wydarzenie najlepszej organizacji MMA na świecie. Jeżeli chodzi o Hermanssona to ten w grudniu podejmie rękawice z Derekiem Brunsonem.

Tim Simpson, który reprezentuje interesy Hermanssona oraz Stricklanda, wypowiedział się na temat dalszych planów swoich podopiecznych. Menadżer Norwega i Amerykanina zdradził w rozmowie z MMA Junkie, że w przypadku wygranych pojedynków któryś z nich otrzyma walkę o pas mistrzowski dywizji średniej UFC.

Na 100% (otrzymają walkę o pas w przypadku wygranej), jeżeli Israel wyjdzie do Alexa i go pokona, Sean rozprawi się z Jaredem, a ponadto Jack ma dużą walkę w grudniu. Jack i Sean już ze sobą walczyli. Z gości z czołowej dziesiątki, Hermansson i Strickland są jedynymi którzy nie zmierzyli się z Izzym. Obydwaj to solidni zawodnicy z czołówki, którzy są tu dla takiej szansy. Zarówno jeden jak i drugi zasługuje na walkę o pas i jestem pewien, że taką okazję otrzymają.

Czy któryś z zawodników otrzyma starcie o pas wagi średniej w przypadku wygranej w najbliższym starciu to ciężko stwierdzić. Obydwaj zawalczą co prawda z rywalami z czołówki rankingu kategorii średniej UFC, natomiast nie mają imponującej serii w ostatnich czasie.

Strickland powróci do akcji po lipcowej przegranej na UFC 276. Wówczas „Tarzan” musiał uznać wyższość następnego pretendenta do pasa wagi średniej, Alexa Pereiry, który znokautował go w pierwszej rundzie. Porażka ta przerwała serię sześciu zwycięstw Amerykanina. Strickland w zestawieniu dywizji do 84 kilogramów zajmuje 7. pozycję. Jego najbliższy rywal to rankingowa dwójka.

Hermansson wygrał ostatnią walkę z Chrisem Curtisem podczas lipcowej gali UFC w Londynie. „Joker” pokonał swojego przeciwnika decyzją sędziów punktowych na dystansie trzech rund. Norweg od sześciu pojedynków przeplata porażki ze zwycięstwami. Wcześniej w latach 2018-2019 mógł pochwalić się serią czterech zwycięstw z rzędu. Hermansson w rankingu wagi średniej UFC zajmuje 8. miejsce. Brunson, z którym zmierzy się pod koniec roku, sklasyfikowany jest na 4. pozycji.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

9 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of BogdanJanusz
BogdanJanusz

UFC
Welterweight

9,953 komentarzy 72,031 polubień

Sean po pas kurwa razem z Krzysiem Weidmanem!

Odpowiedz 8 polubień

Avatar of WaszkaOG
WaszkaOG

EFC Africa
Heavyweight

3,030 komentarzy 9,458 polubień

Obaj bez szans z cycem, albo np. Robercikiem.

Odpowiedz polub

Avatar of B.I.G Makumba
B.I.G Makumba

UFC
Middleweight

11,676 komentarzy 20,912 polubień

Cycu ich obskoczy szon jest przereklamowany

Odpowiedz polub

Avatar of filip9111111
filip9111111

Jungle Fight
Light Heavyweight

380 komentarzy 445 polubień

Strickland to dobry zadymiarz niech wygrywa

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Raven
Raven

KSW
Middleweight

5,660 komentarzy 21,964 polubień

Jeden i drugi jeżeli wygrają swoje walki, to jeśli chcą myśleć o titke shocie, powinni jeszcze zawalczyć z przegranym ze starcia Robsona i Vettoriego (bo wygrany pewnie ponownie zawalczy z Cycem). Jack od 6 walk przeplata wygrane z przegranymi (a więc nawet wygrana z Brunsonem nie zrobi z niego wiarygodnego prtendenta), a Strickland dał sobie właśnie w idiotyczny sposób (podejmując w stójce mega-strikera) skapiszonować mordę rookiemu spoza top10. Nie sądzę, żeby obecne wygrane zapewniły tak jednemu, jak i drugiemu, walkę o pas.

Odpowiedz 4 polubień

Avatar of Dijaz
Dijaz

WSOF
Heavyweight

3,505 komentarzy 6,830 polubień

Jeżeli któryś z tych naleśników otrzyma TSa, to będzie świadczyć o słabości tej kategorii.

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Janusz Sram
Janusz Sram

WSOF
Light Heavyweight

3,352 komentarzy 4,872 polubień

Sean niech najpierw zawalczy zaległą walkę z Drwalem na którą podpisał kontrakt xD

Odpowiedz polub

Avatar of bassline9
bassline9

Legacy FC
Bantamweight

1,861 komentarzy 4,040 polubień

Joker i Tarzan ciekawe jakie jeszcze postacie z komiksu Simpson posiada na kontrakcie.

Odpowiedz polub

Avatar of jd0490
jd0490

UFC
Middleweight

11,410 komentarzy 26,072 polubień