Walczący w walce wieczoru gali UFC w Austin, Calvin Kattar nie zgadza się z werdyktem sędziów. Amerykanin uważa, że zrobił wystarczająco dużo, aby wygrać starcie z Joshem Emmettem.

Kattar przegrał ze swoim rodakiem podczas sobotniej gali UFC w Austin niejednogłośną decyzją sędziów punktowych. Pojedynek zawodników kategorii piórkowej został uznany za najlepszą walkę wieczoru wydarzenia. Porażka mocno oddaliła mistrzowskie plany Calvina, który mierzył w grę o najwyższe cele. Zawodnik z Massachusetts nie ukrywał swojego rozczarowania werdyktem w wywiadzie dla ESPN+. Amerykanin twierdzi bowiem, że zrobił wystarczająco dużo, aby zostać ogłoszonym zwycięzcą starcia.

Myślałem, że moja ręka pójdzie do góry po walce. Nie obchodziło mnie to czy jednogłośna czy niejednogłośna decyzja. Myślałem, że zrobiłem wystarczająco dużo, aby wygrać. Josh to gość z klasą, twardy dzieciak. Gratuluje jemu i jego zespołowi.

 

Im dłużej trwała walka to myślałem, że nieznacznie wygrywam. Piątą rundę wygrałem. Wiem, że chciał toczyć pojedynek na środku klatki i bić. Myślałem, że moje uderzenia były bardziej znaczące, ale nie jestem sędzią. Skończyło się jak skończyło, ale uważałem, że zrobiłem wystarczająco dużo by to wygrać.

Porażka z Emmettem przerwała marzenia Kattara o walce o pas mistrzowski kategorii piórkowej. 34-latek wcześniej wygrał pojedynek z Gigą Chikadze, dominując go na pełnym dystansie. Wygrana ta była powrotem na zwycięską ścieżkę po masakrze z rąk Maxa Hollowaya w styczniu ubiegłego roku. Kattar zajmuje aktualnie czwarte miejsce w rankingu kategorii piórkowej, natomiast przy najbliższej aktualizacji ulegnie to zmianie. Emmett jest sklasyfikowany bowiem na siódmej pozycji.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

7 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

AndJusticeForAll

Legacy FC
Welterweight

2,002 komentarzy 7,571 polubień

Trzeba było nie kalkulować tylko rozjebać w drobny pył :fjedzia: :bleed:

Odpowiedz 3 polubień

MrRoshi

UFC
Middleweight

11,325 komentarzy 25,203 polubień

Szkoda ze w pierwszych nie skracales dystansu Mordo :matt:

Odpowiedz 3 polubień

BogdanJanusz

Oplot Challenge
Middleweight

116 komentarzy 165 polubień

Mógł się bardziej przyłożyć i wykorzystać warunki fizyczne. Ostatnio w UFC jest chyba taka moda żeby robić minimum by wygrać a w razie porażki mieć pretensje

Odpowiedz 3 polubień

MrRoshi

UFC
Middleweight

11,325 komentarzy 25,203 polubień
jd0490

KSW
Middleweight

5,570 komentarzy 8,532 polubień

Rajewski czuje się też oszukany
Popiszcie sobie na fb chłopaki

Odpowiedz 4 polubień

MrRoshi

UFC
Middleweight

11,325 komentarzy 25,203 polubień
Komentator Internetu

EFC Africa
Light Heavyweight

2,979 komentarzy 5,559 polubień

Jak dla mnie również wygrał, ale sam jest sobie winien, że tak późno się obudził.

Odpowiedz polub