Była mistrzyni kategorii muszej UFC, Valentina Shevchenko, nie była zadowolona z decyzji sędziów w jej walce z Alexą Grasso. Zdaniem Kirgijki poczuli oni presje meksykańskich kibiców, ponieważ to ona powinna zostać okrzyknięta zwyciężczynią.

Do walki Shevchenko z Grasso doszło na gali UFC Noche. Wydarzenie odbyło się 16 września w obiekcie T-Mobile Arena w Las Vegas. Pojedynek o pas wagi muszej, należący do Meksykanki, uświetnił sobotnie wydarzenie. Po pięciu rundach ogłoszono niejednogłośny remis. Jeden z sędziów punktował 47-47, drugi przyznał punktację 48-47 dla Grasso, natomiast trzeci w podobnym stosunku widział wygraną Shevchenko. Tym samym Meksykanka pozostaje mistrzynią wagi muszej UFC.

Z decyzją sędziów nie zgodziła się była dominatorka kategorii do 56 kilogramów. Shevchenko w rozmowie z komentującym gale UFC, Danielem Cormierem, stwierdziła, że sędziowie poczuli presje meksykańskich fanów. Wydarzenie odbyło się bowiem w Święto Niepodległości w Meksyku, a na trybunach siadło wielu fanów z kraju Ameryki Północnej. Na karcie było walczyło również wielu innych meksykańskich zawodników.

Myślę, że zdecydowanie było 48-47 dla mnie. Moim zdaniem sędziowie poczuli ogromną presję, ponieważ jest Święto Niepodległości w Meksyku. Myślałam, ze zrobiłam wystarczająco wiele, aby wygrać. W uczciwej rywalizacji to mi przypadłoby zwycięstwo.

Shevchenko (MMA 23-4-1) pas utraciła w pierwszej walce z Grasso na UFC 285 w marcu. Wówczas Meksykanka wygrała z panującą mistrzynią przez poddanie w czwartej rundzie drugiego starcia wydarzenia. Wcześniej 35-latka dominowała kategorię muszą, gdzie dzierżyła pas od 2018 roku i obroniła go 7 razy. W swojej karierze Shevchenko pokonywała takie rywalki jak m.in. Joanna Jędrzejczyk, Holly Holm, Julianna Pena czy Taila Santos.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of ketraab
ketraab

Bellator
Heavyweight

4,755 komentarzy 20,818 polubień

10-8 w piątej jest na prawdę pojebane.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of jd0490
jd0490

UFC
Middleweight

11,981 komentarzy 27,582 polubień
R
Rafcio

Oplot Challenge
Welterweight

71 komentarzy 91 polubień

wygrała to , co za idiota dał w 5 rundzie zwycięstwo grasso w stosunku 10-8 gdyby zapunktował uczciwie co najwyżej 10-9 to szewczenko wygrałaby to

Odpowiedz polub

Avatar of Justinthehajlajtgay...
Justinthehajlajtgay...

Oplot Challenge
Heavyweight

167 komentarzy 237 polubień

Masz rację panno pocisk

Odpowiedz polub

Avatar of SigisMundis
SigisMundis

EFC Africa
Light Heavyweight

2,980 komentarzy 6,043 polubień

wygrała to , co za idiota dał w 5 rundzie zwycięstwo grasso w stosunku 10-8 gdyby zapunktował uczciwie co najwyżej 10-9 to szewczenko wygrałaby to

To specjaliści. Mike Bell dał to 10-8 a Sal D'Amato dał 48-47 Shevchenko. Ten duet sędziów jest dosyć znany z wspólnego robienia wałków w UFC.
Moim zdaniem trzeci sędzia punktował to prawidłowo. Było 2-2 w rundach i Valentina popełniła błąd, który kosztował ją przegraną w ostatniej. Grasso zasłużenie pozostaje mistrzynią.

Odpowiedz polub

Avatar of Drzewo
Drzewo

UFC
Middleweight

12,526 komentarzy 28,817 polubień

Kto jak kto, ale Val powinna wiedzieć żeby nie zostawiać decyzji w rękach sędziów... A tu klasyczny płacz po frytkach, które do kibla wpadły.

Ruskie to stan umysłu :suchykarol:

Odpowiedz polub