Była mistrzyni kategorii muszej UFC, Valentina Shevchenko, nie była zadowolona z decyzji sędziów w jej walce z Alexą Grasso. Zdaniem Kirgijki poczuli oni presje meksykańskich kibiców, ponieważ to ona powinna zostać okrzyknięta zwyciężczynią.

Do walki Shevchenko z Grasso doszło na gali UFC Noche. Wydarzenie odbyło się 16 września w obiekcie T-Mobile Arena w Las Vegas. Pojedynek o pas wagi muszej, należący do Meksykanki, uświetnił sobotnie wydarzenie. Po pięciu rundach ogłoszono niejednogłośny remis. Jeden z sędziów punktował 47-47, drugi przyznał punktację 48-47 dla Grasso, natomiast trzeci w podobnym stosunku widział wygraną Shevchenko. Tym samym Meksykanka pozostaje mistrzynią wagi muszej UFC.

Z decyzją sędziów nie zgodziła się była dominatorka kategorii do 56 kilogramów. Shevchenko w rozmowie z komentującym gale UFC, Danielem Cormierem, stwierdziła, że sędziowie poczuli presje meksykańskich fanów. Wydarzenie odbyło się bowiem w Święto Niepodległości w Meksyku, a na trybunach siadło wielu fanów z kraju Ameryki Północnej. Na karcie było walczyło również wielu innych meksykańskich zawodników.

Myślę, że zdecydowanie było 48-47 dla mnie. Moim zdaniem sędziowie poczuli ogromną presję, ponieważ jest Święto Niepodległości w Meksyku. Myślałam, ze zrobiłam wystarczająco wiele, aby wygrać. W uczciwej rywalizacji to mi przypadłoby zwycięstwo.

Shevchenko (MMA 23-4-1) pas utraciła w pierwszej walce z Grasso na UFC 285 w marcu. Wówczas Meksykanka wygrała z panującą mistrzynią przez poddanie w czwartej rundzie drugiego starcia wydarzenia. Wcześniej 35-latka dominowała kategorię muszą, gdzie dzierżyła pas od 2018 roku i obroniła go 7 razy. W swojej karierze Shevchenko pokonywała takie rywalki jak m.in. Joanna Jędrzejczyk, Holly Holm, Julianna Pena czy Taila Santos.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

MMARocks.pl

Cohones4Life

2,855 komentarzy 2,843 polubień

Była mistrzyni kategorii muszej UFC, Valentina Shevchenko, nie była zadowolona z decyzji sędziów w jej walce z Alexą Grasso. Zdaniem Kirgijki poczuli oni presje meksykańskich kibiców, ponieważ to ona powinna zostać okrzyknięta zwyciężczynią. Do walki Shevchenko z Grasso doszło na gali UFC Noche. Wydarzenie odbyło się 16 września w obiekcie T-Mobile Arena w Las Vegas. Pojedynek […]

Odpowiedz polub

click to expand...