Organizacji UFC udało znaleźć się zastępstwo dla występującego w wadze muszej UFC, Cody’ego Durdena. Amerykanin zawalczy podczas najbliższej gali z biorącym walkę w zastępstwie Carlosem Motą. Informację o zestawieniu przekazał na Twitterze dziennikarz Eurosportu, Marcel Dorff.

Durden (MMA 13-4-1) ostatnio walczył w czerwcu, kiedy to pokonał JP Buysa przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie. Amerykanin w UFC rywalizuje od 2020 roku. Jego dotychczasowy bilans wynosi 2-2-1. 31-latek przed angażem w UFC walczył dla m.in. organizacji Valor Fighting Challenge, gdzie dzierżył tytuł mistrza dywizji koguciej. 11 z 13 zwycięstw zdobywał kończąc swoich przeciwników przed czasem.

Mota (MMA 8-1) w ostatniej walce zwyciężył na gali LFA 140 w sierpniu. Wówczas dzięki zwycięstwu przez nokaut w pierwszej rundzie zdobył pas mistrzowski kategorii muszej organizacji. 27-letni Brazylijczyk walką z Durdenem zadebiutuje w największej organizacji MMA na świecie. Popularny „Tizi” połowę swoich zwycięstw zdobywał odprawiając swoich przeciwników ciosami.

Najbliższa gala UFC odbędzie się w sobotę, 29 października w obiekcie UFC Apex w Las Vegas. Wydarzenie UFC Fight Night 213 uświetni starcie dwóch piórkowych organizacji, Calvina Kattara oraz Arnolda Allena.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.