Zawodnik kategorii lekkiej UFC, Michał Figlak, powróci do oktagonu po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją. Rywalem Polaka będzie Austin Hubbard podczas gali UFC on ESPN+ 101. Informację przekazał na platformie X dziennikarz Eurosportu, Marcel Dorff. Gala UFC on ESPN+ 101 odbędzie się 27 kwietnia w obiekcie UFC Apex w Las Vegas.

Figlak (MMA 8-1) zaliczył nieudany debiut dla amerykańskiego hegemona. 27-latek podczas gali UFC w Paryżu we wrześniu 2022 musiał uznać wyższość Faresa Ziama. Francuz wypunktował naszego rodaka na dystansie trzech rund i zwyciężył jednogłośną decyzją sędziów. 27-latek miał powrócić do akcji w marcu ubiegłego roku, jednak doznał kontuzji kolana, przez którą musiał przejść operację. Figlak przed angażem w UFC rywalizował z powodzeniem dla organizacji Cage Warriors. 4 z 8 zwycięstw zdobywał kończąc swoich rywali przed czasem.

Hubbard (MMA 15-7) ostatni pojedynek stoczył w sierpniu 2023 na UFC 292. Wówczas przegrał z Kurtem Holobaughem przez poddanie w drugiej rundzie. Starcie to było finałem 31. edycji The Ultimate Fightera w wadze lekkiej. Hubbard w UFC rywalizuje z przerwami od 2019 roku. W tym czasie zwyciężył 3, a przegrał 5 pojedynków. 7 z 15 wygranych zdobywał kończąc swoich przeciwników przed czasem.