Podczas gali UFC 285 doszło do zmiany na tronie wagi muszej. Alexa Grasso niespodziewanie pokonała Valentinę Shevchenko w drugiej walce wieczoru wydarzenia. Tym samym Meksyk może się poszczycić mistrzami w dywizjach zarówno kobiecej, jak i męskiej.

Grasso przed walką na UFC 285, która odbyła się 4 marca w Las Vegas, była skazywana na pożarcie przez sporą część fanów oraz ekspertów. 29-latka nie zamierzała się jednak przejmować opiniami innych ludzi, od początku stawiając opór dominującej mistrzyni. Mało tego, Grasso lepiej radziła sobie od rywalki w stójce, która jest dominującą płaszczyzną Shevchenko. Pod koniec czwartej rundy niespodziewanie Meksykanka zajęła plecy przeciwniczki i poddała ją naciskówką. Tym samym sensacja stała się faktem.

Alexa to pierwsza mistrzyni w historii organizacji UFC, która jest rodowitą Meksykanką. Tym samym zapewniła ona swojemu narodowi wyjątkowe osiągnięcie w dziejach amerykańskiej organizacji. Meksyk bowiem w chwili obecnej może poszczycić się mistrzem w kategorii kobiecej oraz męskiej. Obecnie pas posiadają również Yair Rodriguez, który ma tymczasowe złoto wagi piórkowej, oraz mistrz dywizji muszej, Brandon Moreno. Ten drugi po raz drugi dzierży tytuł amerykańskiego hegemona.

Niewiele krajów w historii organizacji UFC może poszczycić się podobnym osiągnięciem. Meksyk jest dopiero piątym państwem w historii amerykańskiej organizacji, który zdobywał mistrzostwo w kategorii kobiet oraz mężczyzn. Poza krajem z Ameryki Północnej podobnego czynu dokonały Stany Zjednoczone, Brazylia, Holandia oraz Polska.

W przypadku dwóch pierwszych narodów ciężko wymienić wszystkich posiadaczów pasa, bowiem USA może pochwalić się 77. mistrzami w historii, a „Kraj Kawy” 21. Jeżeli chodzi o kraje europejskie to tu zarówno Polska, jak i Holandia miały dwóch mistrzów w historii organizacji UFC. Jeśli chodzi o nasz naród to pas dzierżyli Jan Błachowicz oraz Joanna Jędrzejczyk. Holenderskimi mistrzami byli za to Bas Rutten oraz Germaine de Randamie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Arczi1990
Arczi1990

EFC Africa
Flyweight

2,670 komentarzy 5,327 polubień

Wielkie graty dla Meksyku. Spoko, ze i Polacy znaleźli się w tym gronie.

Odpowiedz 12 polubień

Avatar of Bambo
Bambo

PRIDE FC
Welterweight

6,624 komentarzy 35,854 polubień
Avatar of PLANET
PLANET

BAMMA
Welterweight

922 komentarzy 1,698 polubień

Co jak co, ale jestem dumny z Polski że udało się nam mieć i mistrzynię i mistrza na absolutnym topie świata MMA. Szacunek dla Aśki i Janka.

Meksyk i Holandia również na propsie za to osiągnięcie, oba kraje lubię, choć ze zgoła różnych powodów.

No i trzeba to jasno powiedzieć - w porównaniu do potęg MMA, jakimi są Brazylia i Stany, z jednak już długimi tradycjami i mnóstwem trenujących osób, to osiągnęliśmy naprawdę gigantyczny sukces.

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of PaulPGR
PaulPGR

UFC
Middleweight

11,558 komentarzy 46,605 polubień

Tej Holandii bym tu nie umieścił na de Randamie reaguje tak :whodefuk:

Odpowiedz 1 Like