Conor McGregor nie jest przeciwny walkom weteranów czy też gwiazd mediów społecznościowych w ringu. Irlandczyk na UFC 257 wróci do oktagonu UFC, aby drugi raz zmierzyć się z Dustinem Poirierem. Walka odbędzie się w zbliżający weekend, 23 stycznia 2021 roku. W rozmowie z „Bloomberg” były podwójny mistrz UFC wypowiedział się na temat walki Mike’a Tysona z Royem Jonesem Jr. czy też występów w ringu bokserskim YouTuberów.

Dziennikarz: Wiele osób krytykuje walki bokserskie YouTuberów, którzy według kpią sobie z zawodowych walk. To opinia wielu fanów sportów walki… Chciałbyś coś powiedzieć na ten temat?

Conor McGregor: Jeśli walczą dobrze to nie mogą robić sobie kpin z walki. Wchodzą tam i rywalizują. Nie jestem przeciwko temu. Przyznam jednak, że liczby, jakie wykręciło to widowisko były takie dzięki walce Mike’a Tysona. Miałeś ikonę walczącą z inną legendą, Royem Jonesem Jr., dwóch GOAT-ów sportów walki. Potem walczył dzieciak z YouTube i gwiazda NBA. Zrobili dobry biznes. Czy ja jaram się takimi pojedynkami? Wiesz dobrze, że to nie jest najwyższy poziom, jeśli w ogóle jakikolwiek poziom, w tym momencie. Oczywiście walka Tysona z Jonesem Jr. była na bardzo wysokim poziomie. Bardzo interesujące było zobaczyć jak walczą w takim wieku. Według mnie dali niesamowity występ. Jak to mówią, jeśli to generuje dolary to ma to sens. Wiem, że Dana i UFC nie są tym zainteresowani, ale ja nie jestem totalnie przeciwko temu. Jeśli ludzie chcą wejść tam i zaryzykować to ja na pewno to obejrzę.

Co ciekawe, w przeszłości Jake Paul, którego McGregor określił jako „dzieciaka z YouTube” wyzwał do walki Irlandczyka. Ten jednak zignorował dość agresywne nawoływanie o walkę ze strony Paula. Ten twierdził, że zaoferował byłemu podwójnemu mistrzowi UFC ogromną sumę za walkę w boksie – 50 milionów dolarów. Wygląda jednak na to, że Conor McGregor nie jest zainteresowany starciem z kontrowersyjnym YouTuberem, a sam wpis został skasowany z profilu Paula na Instagramie.

Brat wspomnianego Jake’a Paula, Logan, zmierzy się w ringu z byłym rywalem McGregora i uważanym przez wielu za najlepszego boksera w historii, Floydem Mayweatherem Jr. Starcie obu panów odbędzie się 20 lutego.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.