Pudzian urodziny

O tym jak bardzo Mariusz Pudzianowski przysłużył się MMA w Polsce, można by dużo pisać. Szum, który stworzył się gdy debiutował w nowej formule, był ogromny. Pisały o tym gazety, wspominano w telewizji publicznej. Jeszcze większa euforia powstała gdy najsilniejszy człowiek świata debiut swój wygrał i skopał Marcina Najmana tak bardzo, że ten sam się poddał (co w MMA nie jest spotykane – bo kto klepie po ciosach?). Ta era, era Pudziana, to był największy BOOM na mieszane sztuki walki w historii naszego kraju. Żaden inny zawodnik nie zbliżył się do tego co osiągnął Mariusz. Jego zwycięstwo z Najmanem sprawiło, że o MMA usłyszał każdy, kto choć trochę interesował się sportem. Nawet wydarzenia takie jak napływ Polaków do UFC czy zdobycie pasa mistrzowskiego przez Joannę Jędrzejczyk, nie miały takich konsekwencji, jak Pudzian i jego „bawienie się w MMA”.

Dziś ten wspaniały człowiek kończy 42 lata, a pojedynek z Szymonem Kołeckim na KSW 47, będzie jego 20. walką w karierze. Choć Mariusz nigdy nie osiągnął większego sukcesu w nowej formule, poza pokonaniem mało znaczącym w światowym MMA rywali, to jego wpływ na tę dyscyplinę w naszym kraju jest nieoceniony. Na początku miała to być tylko zabawa, a od 2009 roku zdołał wygrać 12 walk, z czego największymi skalpami w bilansie są takie nazwiska jak: Paweł Nastula, Sean McCorkle, Rolles Gracie Jr czy Oli Thompson. Pudzian rozpędził nasze MMA i do dzisiaj znajduje się ono w ruchu dzięki związaniu się 10 lat temu z organizacją KSW.

58 KOMENTARZE

 1. Sto lat Mariusz!

  co w MMA nie jest spotykane – bo kto klepie po ciosach?

  David Branch, Krzysztof Kułak, Joanna Jędrzejczyk ale lekko

 2. 20 walk, jak ten czas leci. A ciągle mam przed oczami grymas bólu Najman, furie Mariusza no i powiew tego słowiańskiego wiatru kiedy z Krystkiem "dawał na ring". Tą nieprzespaną noc kiedy w drodze po mistrzostwo świata narodził się czerwony balon pod sadłem grubego Tima… ah, co to były za czasy. Sto lat dla wielkiego sportowca i co by nie powiedzieć, ambasadora MMA w naszej januszowej cebulandii.

 3. Na początku miała to być tylko zabawa,

  Jaka zabawa? Na początku Mariusz miał być mistrzem świata i napykać Fedorowi.

 4. Jaka zabawa? Na początku Mariusz miał być mistrzem świata i napykać Fedorowi.

  Przecież zawsze powtarzał, że on idzie do MMA by się bawić sportem. To chyba jakieś gimboludy twierdziły, że on pokona Fedora 😀

 5. Przecież zawsze powtarzał, że on idzie do MMA by się bawić sportem. To chyba jakieś gimboludy twierdziły, że on pokona Fedora 😀

  Nie, pamiętam w 2009-10 udzielał wywiadu dla WP, w którym o tym mówił. Wywiad miał formę pisaną, ale wątpię aby były aż takie przekształcenia.

  I jest ktoś, kto pamięta użytkownika, który był tak pewny, że Mario najebie Sylvię, iż się założył o swoje konto :lol:? I potem przestał pisać, honorowo.

 6. Tyle się cukru wysypalo w tym artykule, że dostałem cukrzycy. A Panu Pudziao życzę zdrowia, dobrej igły i żeby mu wreszcie Pan Tyberiusz znalazł żonę albo zrobił coming out. Z fartem mordeczko, pozdro dla kumatych :beer:

 7. Tyle się cukru wysypalo w tym artykule, że dostałem cukrzycy. A Panu Pudziao życzę zdrowia, dobrej igły i żeby mu wreszcie Pan Tybieriusz znalazł żonę albo zrobił coming out. Z fartem mordeczko, pozdro dla kumatych :beer:

  :korwinlaugh:

 8. @PanMaciej dokładnie, za dużo cukru, a trzeba spojrzej prawdzie w oczy.. Mariusz to antytalent do sportów walki, co udowodnił przez 10 lat treningów, to chyba mówi samo za siebie :beczka:

 9. @PanMaciej dokładnie, za dużo cukru, a trzeba spojrzej prawdzie w oczy.. Mariusz to antytalent do sportów walki, co udowodnił przez 10 lat treningów, to chyba mówi samo za siebie :beczka:

  A ja uważam, że za to co zrobił to wręcz za mało 🙂 No i nigdzie w tekście nie ma, że osiągnął dużo jako zawodnik, ale osiągnął dużo jako osoba, która ten sport wypromowała u nas. A nie czekaj, napisałem o poziomie sportowym: "Mariusz nigdy nie osiągnął większego sukcesu w nowej formule, poza pokonaniem mało znaczącym w światowym MMA rywali".

 10. A ja uważam, że za to co zrobił to wręcz za mało 🙂 No i nigdzie w tekście nie ma, że osiągnął dużo jako zawodnik, ale osiągnął dużo jako osoba, która ten sport wypromowała u nas. A nie czekaj, napisałem o poziomie sportowym: "Mariusz nigdy nie osiągnął większego sukcesu w nowej formule, poza pokonaniem mało znaczącym w światowym MMA rywali".

  Ja Ci wybaczam, bo pan Pudziao to jedna z nielicznych osób w naszym ememejowym kurwidolku, która wzbudza moja sympatię. W sumie może jest ich z 5, maksymalnie 10. Mario na propsie.

 11. Przecież zawsze powtarzał, że on idzie do MMA by się bawić sportem. To chyba jakieś gimboludy twierdziły, że on pokona Fedora 😀

  Trzeba go zestawić teraz z Fedorem!

  A Mariusz pokonał Nastulę, więc jednak kogoś. No i dał tyle emocji co nikt inny – czasem podjarki, czasem śmiechu 😀

 12. "Mariusz nigdy nie osiągnął większego sukcesu w nowej formule, poza pokonaniem mało znaczącym w światowym MMA rywali".

  Przecież wyjaśnił rodzinie Gracie gdzie raki zimują:eddieconspiracy:

 13. Trzeba go zestawić teraz z Fedorem!

  A Mariusz pokonał Nastulę, więc jednak kogoś. No i dał tyle emocji co nikt inny – czasem podjarki, czasem śmiechu 😀

  Kurna, jeszcze by ustrzelił Fiodora jakimś lujem

  :antonio:

 14. Trzeba go zestawić teraz z Fedorem!

  A Mariusz pokonał Nastulę, więc jednak kogoś. No i dał tyle emocji co nikt inny – czasem podjarki, czasem śmiechu 😀

  Z całym szacunkiem, ale Nastula w 2014 roku miał 44 lata i na tego Nastka wystarczyła po prostu siła młodszego człowieka, a nie umiejętności.

 15. Z całym szacunkiem, ale Nastula w 2014 roku miał 44 lata i na tego Nastka wystarczyła po prostu siła młodszego człowieka, a nie umiejętności.

  Wiem, pamiętam jak już z Karolem ledwo oddychał w ringu. Chciałem po prostu trochę podbić notowania Super Maria 😀 Myślicie, że to będzie jego ostatnia walka?

 16. A ja uważam, że za to co zrobił to wręcz za mało 🙂 No i nigdzie w tekście nie ma, że osiągnął dużo jako zawodnik, ale osiągnął dużo jako osoba, która ten sport wypromowała u nas. A nie czekaj, napisałem o poziomie sportowym: "Mariusz nigdy nie osiągnął większego sukcesu w nowej formule, poza pokonaniem mało znaczącym w światowym MMA rywali".

  Zwracam Honor 🙂 chciałem wylać tylko trochę jadu na Mariusza :neildegrassewhoa:

 17. Zwracam Honor 🙂 chciałem wylać tylko trochę jadu na Mariusza :neildegrassewhoa:

  Jesteś we właściwym miejscu. Tylko się zdeklaruj czy jesteś pedałem, leszczem czy hejterem. To ważne, bo będziesz mógł wstąpić do fanklubu Pana Tomka, a odznaki będą wreczane osobiście przez Narkun Team podczas wizyty domowej u fana.

 18. Fedor tylko 300 koła zielonych wzial za walke z Baderem , na pozegnanie Mariusza moga K&L mu fundnac. Janusze tez beda uradowane :fjedzia:

 19. Temu, że Pudzian mocno pomógł popularyzacji MMA w Polsce, choć poprawniej byłoby napisać popularyzacji KSW, trudno zaprzeczyć. Czy bez niego by się nie udało ? Czesi nie mieli Pudziana, mimo to ich gale mogą frekwencyjnie konkurować z KSW, a debiutancka gala UFC rozjebała w tym względzie system.

 20. Pyton :antonio:

  Gość zrobil z niszy (strongman) zajawke dla calych rodzin. Kazdy dzieciak w sobotnie południe zbieral swoje picie i piłkę by iść do domu, gdzie juz wszyscy czekali przed tv "na Pudziana". Kazdy znal Savickasa, braci Dymek i Irka Bieleninika. Łezka w oku sie kreci, kazdy przyzna :jon:

  Pudzianomania byla porownywalna do Małyszomanii, Naród potrzebował gosci, którzy kosili konkurencję. Nawet jesli stawka było jak najszybsze wrzucenie na podest betonowych kul lub spacer farmera. Nieważne! Kto inny poza Papieżem udzielał wywiadów dla tv w Peru?! Pudzian! Symbol walki i wytrwałości! Kazdy mogl być Pudzianem! Determinacja i trening w garażu, symbol siły!

  POLSKA GÓRĄ!!!


 21. Przecież zawsze powtarzał, że on idzie do MMA by się bawić sportem. To chyba jakieś gimboludy twierdziły, że on pokona Fedora 😀

  Po pierwszej wygranej, Mariusz powiedział coś w stylu „znacie mnie, jak coś robię to na 100%, obiecuję Wam, że zostanę mistrzem świata w tej dyscyplinie”. Tak było, pewnie jest to na YT. Mniejsza z tym, odwalił mega robotę w naszym kraju, szok, że to już 10 lat…

 22. Stówka "Super Mario" :beer: Ile serwerów nam rozjebałeś to coś pięknego 😆

  Zdjęcie oczywiście w charakterze humorystycznym! Nie ma na celu obrażać Mariusza

 23. Pyton :antonio:

  Gość zrobil z niszy (strongman) zajawke dla calych rodzin. Kazdy dzieciak w sobotnie południe zbieral swoje picie i piłkę by iść do domu, gdzie juz wszyscy czekali przed tv "na Pudziana". Kazdy znal Savickasa, braci Dymek i Irka Bieleninika. Łezka w oku sie kreci, kazdy przyzna :jon:

  Pudzianomania byla porownywalna do Małyszomanii, Naród potrzebował gosci, którzy kosili konkurencję. Nawet jesli stawka było jak najszybsze wrzucenie na podest betonowych kul lub spacer farmera. Nieważne! Kto inny poza Papieżem udzielał wywiadów dla tv w Peru?! Pudzian! Symbol walki i wytrwałości! Kazdy mogl być Pudzianem! Determinacja i trening w garażu, symbol siły!

  POLSKA GÓRĄ!!!


  Piękne czasy. Pudzian PF!

 24. Zdjęcie oczywiście w charakterze humorystycznym! Nie ma na celu obrażać Mariusza

  Skąd masz to foto? Świetne, od razu widać, że sympatyczny człowiek, taki ciepły i nieśmiały, a nie żadna tam gwiazda niedostępna. Prawdziwa twarz pana Mariusza, kochany w całej Polsce.

 25. Gość zrobil z niszy (strongman) zajawke dla calych rodzin.

  Jak był siłaczem to spoko, się jarałem…

  :mamed:

 26. Skąd masz to foto? Świetne, od razu widać, że sympatyczny człowiek, taki ciepły i nieśmiały, a nie żadna tam gwiazda niedostępna. Prawdziwa twarz pana Mariusza, kochany w całej Polsce.

  Prywatne archiwum.

 27. Mario mistrz ! Dużo zdrowia przede wszystkim, żeby mógł się nacieszyć tym, co osiągnął.

  Mariusz, do najlepszych osiągnięć możesz sobie dopisać oklepanie największego kozaka z mojej okolicy, jak stałeś na bramce pod Skierniewicami, a chłop szacunek miał w okolicy duży.

  Naprawdę, Mariusz powinien wyskakiwać w google po wpisaniu hasła tytan pracy. Tyle co się gość narobił, nadźwigał i zrobił biznesów, to jest kosmos.

 28. Temu, że Pudzian mocno pomógł popularyzacji MMA w Polsce, choć poprawniej byłoby napisać popularyzacji KSW, trudno zaprzeczyć. Czy bez niego by się nie udało ? Czesi nie mieli Pudziana, mimo to ich gale mogą frekwencyjnie konkurować z KSW, a debiutancka gala UFC rozjebała w tym względzie system.

  Ale zrobili to prawie 10 lat później niż w Polsce. Pisanie że promował KSW zamiast MMA :heart: Rzeczywiście MMA jako sport się nie rozwinęło dzięki modzie na Pudziana / KSW. Te 50 gal rocznie spadły nam po prostu ot tak z nieba.  :beer:

 29. Wiem, pamiętam jak już z Karolem ledwo oddychał w ringu. Chciałem po prostu trochę podbić notowania Super Maria 😀 Myślicie, że to będzie jego ostatnia walka?

  Tak, jeśli się nie wydarzy nic niesamowitego to chyba będzie pożegnanie i przekazanie pałeczki Szymonowi.

 30. Ciekawe od ilu lat na towarze ???

  Od dziecka-proste. 10 lat w MMA a nadal moglby zaczac chodzic na grupe dla poczatkujacych na boks:crazy: przeciez on ani troche nie zmienil pracy nog( jesli mozna to nazwac praca nog) uderzen czy kopniec. On stoi w miejscu od poczatku. Nic do Pudzia nie mam ale taka jest prawda.

 31. Najwieksza tragedia kariery Mario jest proba ugotowania tego przekletego kamienia , juz byl w ogrodku juz wital sie z gąska a tu boooom okazalo sie ze kamienie rosna i dzieło się nie dokona :jon:

 32. Te 50 gal rocznie spadły nam po prostu ot tak z nieba.

  Mam nadzieje, ze wliczasz w to rowniez gale Fame MMA, bo w tym zeby nic praktycznie nie umiejac bic sie zawodowo, Mariusz tez byl zdecydowanym pionierem 😉

 33. Najwieksza tragedia kariery Mario jest proba ugotowania tego przekletego kamienia , juz byl w ogrodku juz wital sie z gąska a tu boooom okazalo sie ze kamienie rosna i dzieło się nie dokona :jon:

  Ja jestem tylko ciekaw czy to ten sam kamień, którym nasi przodkowie dawno temu rzucali w dinozaury. Może to ten sam skurwysin kamień i dlatego gady szlag  kamień trafił.

 34. Mam nadzieje, ze wliczasz w to rowniez gale Fame MMA, bo w tym zeby nic praktycznie nie umiejac bic sie zawodowo, Mariusz tez byl zdecydowanym pionierem 😉

  Ciężko nie wliczać skoro są na Sherdogu 😆

 35. Ja jestem tylko ciekaw czy to ten sam kamień, którym nasi przodkowie dawno temu rzucali w dinozaury. Może to ten sam skurwysin kamień i dlatego gady szlag  kamień trafił.

  Pudzi dobra morda wie że Dinozaur to też ryba czy tam ptak lub żaba a braci mniejszych trzeba chronic. :kis:

 36. Kurna, jeszcze by ustrzelił Fiodora jakimś lujem

  :antonio:

  W aktualnej formie to pół forum by Fedora pierdolnęło 😆

 37. Tylko w KSW. Później idzie do strongmenów.

  Najlepsze bedzie jak Pudzilla pojdzie do strogmenow i pokaze mlodym gniewnym jak to sie robi. W sumie chyba juz byla taka sytuacja, ze Mario sedziowal jakies zawody i musial pokazywac chlopakom jak to sie robi.

  Pamietacie ta reklame jak Pudzian trzepal dywan? Kwintesencja.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.