Prezydent UFC cały czas walczy o organizację gali UFC 249, która ma odbyć się 18 kwietnia. Z powodu aktualnej sytuacji panującej na całym świecie przez koronawirusa, nieznana jest lokalizacja tego wydarzenia. Lyman Good, jeden z uczestników tej gali, w wywiadzie dla MMA Fighting opisał swoje przygotowania w tak wyjątkowych okolicznościach.

To test naszego skupienia. Biorąc pod uwagę szaleństwo jakie panuje na całym świecie, my musimy być naprawdę skupieni na zadaniu, trzymać się swojego reżimu i robić to co do nas należy nie wiedząc co się wydarzy.

Możemy kontrolować tylko swoje działania, swoje skupienie i spożycie energii. To ja kontroluję swój mózg i informacje jakie do niego docierają. Skupiam się na tym. Nie masz przecież wpływu na szaleństwo na całym świecie, na to co się dzieję. Niestety, zagrożenie jest prawdziwe. Mam nadzieję, że wszyscy są bezpieczni i zdrowi. To teraz najważniejsze. Ja mogę skupić się na rzeczach, które mogę kontrolować  – nie oglądam telewizji, nie siedzę godzinami w Internecie, nie szukam zwariowanych informacji, bo sporo ludzi naprawdę panikuje.

Chcę podziękować Danie White za to, że robi wszystko co może, aby zorganizować tą galę. To naprawdę ciężkie co robią zawodnicy – przygotowania w takim chaosie. Dalej staramy się być gotowi na walkę ryzykując także nasze zdrowie.

Można spojrzeć również na to wydarzenie jako ucieczka dla ludzi na całym świecie. Nie ma teraz transmisji sportowych. Myślę, że to byłoby coś naprawdę fajnego gdyby fani mogli obejrzeć na żywo galę MMA i uciec na chwilę od tego co się dzieję. Jestem szczęśliwy, że będę mógł to dać ludziom i podekscytowany walkami innych.

Good zmierzy się na UFC 249 z Belalem Muhammadem.  Walką wieczoru tej gali ma być pojedynek Tony’ego Fergusona z Khabibem Nurmagomedovem. Występ Rosjanina nie jest jednak pewny. Jak dzisiaj poinformował sam mistrz, obecnie jest w Rosji, której granice są obecnie zamknięte. Nie wiadomo jakie kroki w tej całej sytuacji podejmie organizacja UFC.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.