Georges St. Pierre oficjalnie ogłosił przejście na sportową emeryturę podczas dzisiejszej, specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej w Kanadzie.

Jak informowaliśmy wczoraj, GSP zaplanował ogłoszenie informacji o zakończeniu kariery na dzisiejszą konferencję prasową w Bell Centre, gdzie świętował jedne z największych sukcesów w swojej karierze. Dzisiaj w obecności mediów Kanadyjczyk potwierdził doniesienia.

Ogłaszam przejście na sportową emeryturę. Nie ma tutaj łez. Jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu. Zakończenie kariery na szczycie wymaga sporo dyscypliny. To dobry moment na taki ruch.

Zawsze chciałem zrobić to na własnych warunkach. Nie chciałem żeby ktokolwiek mnie do tego zmuszał. W sportach walki zawsze tak to powinno wyglądać. To bardzo ciężka decyzja. Jestem szczęśliwy, że mam tyle dyscypliny, aby tak właśnie uczynić.

St. Pierre (26-2 MMA) to były mistrz dwóch kategorii wagowych największej organizacji MMA na świecie. Georges uważany jest za jednego z najlepszych zawodników w historii MMA. W swojej karierze mierzył się on z m.in. Michaelem Bispingiem, Johnym Hendricksem, Mattem Hughesem czy Nickiem Diazem. 37-latek z pewnością w wielkim stopniu przyczynił się do zainteresowania ogromnej ilości kanadyjskich fanów sztukami walki.

GSP może pochwalić się także rekordowymi statystykami. Kanadyjczyk obalał rywali aż 90 razy przy 73.8% skuteczności. Ma on na koncie 20 zwycięstw w UFC, w tym 13 w walkach o tytuł mistrzowski (rekord organizacji). St. Pierre trafiał rywali ponad 2500 razy, a z tego 1313 były znaczącymi ciosami. Może się on także pochwalić doskonałą obroną – ponad 73% ciosów jego rywali nie docierało do celu.

2 KOMENTARZE

  1. Wielka legenda i wielki sportowiec w klatce jak i po za nią. Szkoda tylko , że nie toczył pojedynków z Woodleyem , Thompsonem , Lawlerem i resztą czołówki ale mimo wszystko tych co miał to czyścił. I szkoda, że tego pojedynku z Khabibem nie będzie. Szok , że w ogóle wrócił w 2017 roku na tą jedną walkę.

  2. I oby to była decyzja ostateczna. Szacunek po kres czasów! Georges był, jest i pozostanie najlepszym, najznamienitszym i najwszechstronniejszym mistrzem jakiego można było kiedykolwiek oglądać w tym sporcie. A hejterom kij w oko :p

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.