Georges St. Pierre oficjalnie ogłosił przejście na sportową emeryturę podczas dzisiejszej, specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej w Kanadzie.

Jak informowaliśmy wczoraj, GSP zaplanował ogłoszenie informacji o zakończeniu kariery na dzisiejszą konferencję prasową w Bell Centre, gdzie świętował jedne z największych sukcesów w swojej karierze. Dzisiaj w obecności mediów Kanadyjczyk potwierdził doniesienia.

Ogłaszam przejście na sportową emeryturę. Nie ma tutaj łez. Jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu. Zakończenie kariery na szczycie wymaga sporo dyscypliny. To dobry moment na taki ruch.

Zawsze chciałem zrobić to na własnych warunkach. Nie chciałem żeby ktokolwiek mnie do tego zmuszał. W sportach walki zawsze tak to powinno wyglądać. To bardzo ciężka decyzja. Jestem szczęśliwy, że mam tyle dyscypliny, aby tak właśnie uczynić.

St. Pierre (26-2 MMA) to były mistrz dwóch kategorii wagowych największej organizacji MMA na świecie. Georges uważany jest za jednego z najlepszych zawodników w historii MMA. W swojej karierze mierzył się on z m.in. Michaelem Bispingiem, Johnym Hendricksem, Mattem Hughesem czy Nickiem Diazem. 37-latek z pewnością w wielkim stopniu przyczynił się do zainteresowania ogromnej ilości kanadyjskich fanów sztukami walki.

GSP może pochwalić się także rekordowymi statystykami. Kanadyjczyk obalał rywali aż 90 razy przy 73.8% skuteczności. Ma on na koncie 20 zwycięstw w UFC, w tym 13 w walkach o tytuł mistrzowski (rekord organizacji). St. Pierre trafiał rywali ponad 2500 razy, a z tego 1313 były znaczącymi ciosami. Może się on także pochwalić doskonałą obroną – ponad 73% ciosów jego rywali nie docierało do celu.

64 KOMENTARZE

 1. Dla mnie jest emerytowany od 2013 roku, z tymi emeryturami to nigdy nic nie wiadomo, ale UFC zaprzepaściło szansę żeby wydoić na nim jeszcze kilka mega dużych PPV.

 2. Smutna wiadomość, ale trochę mnie to raduje jak sobie pomyślę o tym jak wkurwiony musi być teraz Khabib (karma za brak chęci powrotu po 6 miesiącach), a co jeszcze bardziej mnie cieszy to prawdopodobna kurwica tego szczura Abdełajziza, że taki hajs mu przemknie pod nosem :bayan:

 3. Czyli jak podejrzewano odszedł z powodu UFC. Nie chcieli mu dać umowy na 1 walkę, bali się że po raz kolejny weźmie pas i spierdoli na emeryturę rujnując kolejną dywizję. Szkoda, szkoda, to starcie z Khabibem to było by coś pięknego.

 4. Wielka legenda i wielki sportowiec w klatce jak i po za nią. Szkoda tylko , że nie toczył pojedynków z Woodleyem , Thompsonem , Lawlerem i resztą czołówki ale mimo wszystko tych co miał to czyścił. I szkoda, że tego pojedynku z Khabibem nie będzie. Szok , że w ogóle wrócił w 2017 roku na tą jedną walkę.

 5. Czyli jak podejrzewano odszedł z powodu UFC. Nie chcieli mu dać umowy na 1 walkę, bali się że po raz kolejny weźmie pas i spierdoli na emeryturę rujnując kolejną dywizję. Szkoda, szkoda, to starcie z Khabibem to było by coś pięknego.

  Jaki tu jest problem po stronie Georgesa? W sensie, pospisuje kontrakt np. na 3 walki, zdobywa pas i ponownie mówi – pierdole bo mnie brzuch boli, idę na emeryturę. UFC nic nie może zrobić przecież, jedynie pas mu mogą zabrać, który sam wcześniej odda. Nie widzę tu problemu po stronie GSP. Prędzej UFC nie chciało mu dać żadnego kontraktu po tym co zrobił ostatnio.

 6. Czyli jak podejrzewano odszedł z powodu UFC. Nie chcieli mu dać umowy na 1 walkę, bali się że po raz kolejny weźmie pas i spierdoli na emeryturę rujnując kolejną dywizję. Szkoda, szkoda, to starcie z Khabibem to było by coś pięknego.

  Po części się zgodzę, ale nie wierzę w ten powód w takim rozumieniu. W przypadku porażki z Khabibem mógłby wpaść w depresję, że nie odszedł jako zwycięzca. Możemy dyskutować, ale podtrzymuję wersję ze strachem przed porażką. Za dużo przesłanek.

 7. Jaki tu jest problem po stronie Georgesa? W sensie, pospisuje kontrakt np. na 3 walki, zdobywa pas i ponownie mówi – pierdole bo mnie brzuch boli, idę na emeryturę. UFC nic nie może zrobić przecież, jedynie pas mu mogą zabrać, który sam wcześniej odda. Nie widzę tu problemu po stronie GSP. Prędzej UFC nie chciało mu dać żadnego kontraktu po tym co zrobił ostatnio.

  Kurde wiem, że to szalone ale on jest chyba tak porządnym gościem, że uczciwie im powiedział że została mu tylko jedna walka do zrobienia.

 8. Kurde wiem, że to szalone ale on jest chyba tak porządnym gościem, że uczciwie im powiedział że została mu tylko jedna walka do zrobienia.

  :juanlaugh:

  Chcial Conora oczywiste. UFC nie mogło się na to zgodzic

 9. Czyli jak podejrzewano odszedł z powodu UFC. Nie chcieli mu dać umowy na 1 walkę, bali się że po raz kolejny weźmie pas i spierdoli na emeryturę rujnując kolejną dywizję. Szkoda, szkoda, to starcie z Khabibem to było by coś pięknego.

  Byłoby parę lat temu. Teraz stawiałbym bez mrugnięcia na Khabiba.

  Trzymam kciuki, żeby nie rozmrozmi tej spóścizny.

  Odpoczywaj mistrzu:razz:ray:

 10. Wróci czy nie, dla mnie jest GOATem, kropka kurwa. Jedyny z wielkich mistrzów, który:

  – nie rozmienił pod koniec kariery na drobne

  – nie dał się wyruchać łysej kurwie chciwej

  – nie musiał uciekać się do żałosnego sztucznego trashtalku jak chociażby konfington, żeby wzbudzać zainteresowanie swoją osobą.

  Za to ma mój szacunek po wsze czasy, ale nie chcę, żeby wracał. Jedyny potencjalny pozytyw jego powrotu, to zagranie na nosie Danuty i spowodowanie, że chciwcowi eksploduje odbyt.

 11. Georges, nie wracaj nigdy z enerytury. Jest to jedyny zawodnik ktory bral rywali jak leci , bronil pas zawsze z jedym wyjatkiem ale kto by nie skorzystal z takiej okazji… Przegral i wrocil to tez nie jest latwe. Dla mnie Krol!  KING OF MMA ! Zycze mu wszystkiego dobrego bo potrafil miec szacunek do kazdego i zakonczyl kariere na szczycie. Gnoje nie znajo i nie pamietajo

 12. Khabib moze mu buty polerowac , nawet dzisiaj by go rozpykal jak wszystkich na rekordzie

  Po części się zgodzę, ale nie wierzę w ten powód w takim rozumieniu. W przypadku porażki z Khabibem mógłby wpaść w depresję, że nie odszedł jako zwycięzca. Możemy dyskutować, ale podtrzymuję wersję ze strachem przed porażką. Za dużo przesłanek.

 13. Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść:applause:

  Dobra decyzja, mam nadzieję że ostateczna, ikona sportu nie powinna rozmieniać się na drobne.

 14. Khabib moze mu buty polerowac , nawet dzisiaj by go rozpykal jak wszystkich na rekordzie

  Też miałbym nadzieję, że by wygrał ale jasne, że nie chciałbym aby odszedł po porażce, albo ewentualnie szukał wygranej później i się rozmieniał. Trzeba brać pod uwagę, że sam traktuje Khabiba jako najlepszego obecnie zawodnika.

 15. Zbyt poważny temat, by śmieszkować..

  A tak serio to spodziewałem się, że ktoś poczyni takie kroki :roberteyeblinking:

  Panie "Paweł dla MMARocks" ja liczę na jakiś odcinek o GSP i podsumowanie kariery. Ma być lukrowanko:Tęcza:

 16. Długo miałem awersję do GSP. Zwłaszcza podczas jego długich rządów w WW, ale ostatnie pojedynki przed przerwą i okres przed walką z Bispingiem mnie do niego przekonał. :kis:GSP

 17. Najbardziej kompletny zawodnik 😉 Wzór i wielki szacunek, ale już mówił, że odchodzi i wrócił, więc nie wiem na ile to realne. Chciałbym, żeby odszedł i nie dał się rozbijać za pieniądze

 18. Panie "Paweł dla MMARocks" ja liczę na jakiś odcinek o GSP i podsumowanie kariery. Ma być lukrowanko:Tęcza:

  Oczywiście, że do zrobienia. Będzie PRAWDA. I tylko prawda

  :eddieconspiracy:

 19. Jak dla mnie zakończyl karierę po walce z Hendricksem, czyli w huuuk czasu temu, pamietam, że nie zgadzałem sie wtedy ze splitem dla GSP. Anderson, Fedor, patrzcie i podziwiajcie jak się kończy kariery. :/

 20. Nareszcie dowiemy się prawdy o porwaniu i zapłodnieniu przez obce formy życia!

  No wiadomo :jimcarrey: to akurat będzie najmniej ciekawa z ciekawostek. Także..

 21. Kurde wiem, że to szalone ale on jest chyba tak porządnym gościem, że uczciwie im powiedział że została mu tylko jedna walka do zrobienia.

  To jest możliwe. On się wydaje uczciwy – aż taki dziwny w tych czasach.

 22. Dobra decyzja. Niedawno minelo 10 lat od walki z BJ Pennem… ostatniej ktora GSP wygral przed czasem.

  A z Bispingiem? 😉

 23. I oby to była decyzja ostateczna. Szacunek po kres czasów! Georges był, jest i pozostanie najlepszym, najznamienitszym i najwszechstronniejszym mistrzem jakiego można było kiedykolwiek oglądać w tym sporcie. A hejterom kij w oko 😛

 24. Czyli jak podejrzewano odszedł z powodu UFC. Nie chcieli mu dać umowy na 1 walkę, bali się że po raz kolejny weźmie pas i spierdoli na emeryturę rujnując kolejną dywizję. Szkoda, szkoda, to starcie z Khabibem to było by coś pięknego.

  Dało by się to zrobić np. w 160 czy 165 funtach i pod warunkiem, że Kabib wakuje pas. Nikt nie blokowałby żadnej dywizji.

 25. Rutten może?

  On tam raz chyba wrócił z zawodnikiem Wila…coś tam coś tam (placek w każdym razie). Walka chujowa pamiętam.

  Villareal :korwinlaugh:

 26. On tam raz chyba wrócił z zawodnikiem Wila…coś tam coś tam (placek w każdym razie). Walka chujowa pamiętam.

  Villareal :korwinlaugh:

  Czyli pewnie każdy miał swoje powroty. George ostatnim razem nie poszedł na emeryturę, nie było wtedy nic o odejściu na zawsze. Może on wytrzyma.

 27. Czyli pewnie każdy miał swoje powroty. George ostatnim razem nie poszedł na emeryturę, nie było wtedy nic o odejściu na zawsze. Może on wytrzyma.

  Szczerze Mu tego życzę, bo szkoda by było patrzeć, jak Go rozpierdala jakiś młody prospect na dorobku.

 28. Szczerze Mu tego życzę, bo szkoda by było patrzeć, jak Go rozpierdala jakiś młody prospect na dorobku.

  Najbardziej obawiam się jakiegoś Geriatora, ale zdaje się że na ten moment GSP rozumie że warto zejść gdy się jest na topie i w przyszłości nawet powinien o tym pamiętać.

 29. Najbardziej obawiam się jakiegoś Geriatora, ale zdaje się że na ten moment GSP rozumie że warto zejść gdy się jest na topie i w przyszłości nawet powinien o tym pamiętać.

  Jeśli by wracał, to jedynie za kosmiczne pieniądze, a te może Mu zapewnić tylko UFC. Skoro z UFC się nie dogadał teraz co do kasy, to z nikim się nie dogada.

 30. Jeśli by wracał, to jedynie za kosmiczne pieniądze, a te może Mu zapewnić tylko UFC. Skoro z UFC się nie dogadał teraz co do kasy, to z nikim się nie dogada.

  Kasy to mu chyba nie brakuje i nie braknie:arielcry:

  //// Nick Diaz skomentował na insta emeryturę GSP

 31. Jak dla mnie najlepszy zawodnik w historii…ilośc obron, dwa pasy, umiejętności, psychika… Tylko zyczyć szczęścia.

 32. Szkoda ze nie doszlo do jego walki z Woodleyem. No i oczywiscie takiego superfighta w umownym limicie z Khabibem tez bym z checia obejrzal. Wroci nie ma chuja na maryne.

 33. On tam raz chyba wrócił z zawodnikiem Wila…coś tam coś tam (placek w każdym razie). Walka chujowa pamiętam.

  Villareal :korwinlaugh:

  W pierwszej rundzie wyjaśnił także można powiedzieć że przeszedł w dobrym momencie

 34. W pierwszej rundzie wyjaśnił także można powiedzieć że przeszedł w dobrym momencie

  Ale kojarzę że padaka ta walka była straszna i średnio się to oglądało.

 35. Ja tylko tu chciałem przypomnieć jaki styl bazowy miał najlepszy zawodnik MMA w historii :śmiech:

  Do dzisiaj mnie to rozbraja.

 36. w moim amoku antykebabowym napisałbym, że Dagestański Książę wraz ze swoim Egipskim Bojownikiem o Wolność Naszą I Waszą dali tu ciała:

  1. histeryczny, desperacki post Księcia po informacji, ze GSP przechodzi na emeryturę, prawie go błagał, żeby czekał do listopada, a przecież wiadomo, że Książę, gdyby bardzo chciał mógłby już zawalczyć za dwie miesiące…

  2. GSP chciał walki z Rudym, nawet Freddie Roach to ostatnio powtarzał, terminy czasowe,aby do tego starcia mogło dojść w najbliższej przyszłości: GSP musiałby zawalczyć z Księciem na wiosnę, a potem na jesień z Rudym, który raczej obije Kowboja, Kowboj nawet mu w tym pomoże

  3. Książę walczący dopiero w listopadzie kompletnie przekreśla taki plan, również na rewanż z Rudym, żelazo trzeba kuć póki gorące

  4. w tej sytuacji szanse walki z Conorem są dla GSP nikłe, przynajmniej w 2019, zresztą sam Żorżu podkreślił, że na tą jedną wielką walkę wróci (no i ogólnie nie było tam na tej konferencji złej krwi pomiędzy GSP a UFC) – nie jest to widać walka z Dagestańskim Księciem

  5. UFC uruchomiło zatem jakiś drugi scenariusz, o którym Żorżu wie, jeśli Maksiu faktycznie przechodzi do lekkiej i będzie walczył z Fergusonem – zwalnia się miejsce w piórkowej i można zrobić Rudy/Aldo 2, tym bardziej, że Jose zabija ostatnio swoich przeciwników w oktagonie, Conor zejdzie do piórkowej jak będzie trzeba, wszystko się ładnie układa, a Maksiu zwakuje pas, jeśli wygra z Tonym.

 37. Za każdym razem będzie konferencje organizował?

  Jutro na konferencji odpowie na to pytanie :boystop:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.