Tomasz Romanowski udanie zadebiutował w klatce KSW po zwycięstwie w programie „Tylko Jeden”! Romanowski pokonał Iona Surdu na gali KSW 55 przez jednogłośną decyzję.

Surdu zaatakował kopnięciem na krocze po rozpoczęciu walki, która została na moment wstrzymana. Po wznowieniu Romanowski trafił low kickiem i dążył do zamknięcia swojego rywala przy siatce. Polak wywierał presję, w końcu na szczękę Iona spadł lewy sierpowy, po którym ten upadł na matę. Surdu szybko wrócił na nogi i zawodnicy kontynuowali wyrównaną potyczkę w stójce. Rywal Tomasza zaczął dochodzić do głosu, korzystając ze swojej przewagi zasięgu. Surdu trafił celnym wysokim kopnięciem, ale Polak ustał to uderzenie. Do samego końca rundy zawodnicy kontynuowali wymiany na środku klatki.

Polak napierał ciągle do przodu, ale na początku drugiej odsłony większość jego ciosów nie dochodziła do celu. Surdu starał się utrzymywać Romanowskiego na dystans, kontrolując odległość za pomocą wyciągniętej lewej ręki. Obaj zadali kilka uderzeń na korpus. Zwycięzca „Tylko Jeden” podchodził bliżej Iona z kolejnymi ciosami, zdobywając coraz większą przewagę. Tempo pojedynku nie spadało, obaj zawodnicy chętnie wymieniali między sobą uderzenia.

Surdu rozpoczął ostatnią odsłonę od dwóch kopnięć. „Drakula” próbował przejąć inicjatywę, jednak Romanowski na to nie pozwolił i wrócił do kontrolowania pojedynku. Tomasz wywierał presję i skutecznie skracał dystans, obijając głowę oraz tułów Iona. Surdu wycofał się, pozwalając Polakowi na wygrywanie wymian w stójce. Surdu starał się zaskoczyć Romanowskiego kolanem i backfistem, jednak Tomasz nie dał się trafić. Po trzech rundach walki w stójce sędziowie byli jednogłośni. W górę powędrowała ręka Tomasza Romanowskiego!

77,1 kg: Tomasz Romanowski pok. Iona Surdu przez jednogłośną decyzję

Pełne wyniki gali KSW 55

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.