Karolina Wójcik zwyciężyła w pojedynku otwierającym galę KSW 55 w Łodzi. Wójcik po trzech rundach pojedynku w stójce okazała się lepsza od Sylwii Juśkiewicz przez jednogłośną decyzję sędziów punktowych.

Zawodniczki rozpoczęły pojedynek od wymian bokserskich na środku klatki. Karolina i Sylwia walczyły ostrożnie, w początkowej fazie starcia nie oglądaliśmy wielu celnych uderzeń. Wójcik dobrze pracowała lewym prostym i kontrolowała sytuację w stójce. Przebieg całej rundy wyglądał podobnie, obie panie przez pięć minut konfrontowały się w centralnej części klatki, korzystając z technik kickbokserskich. W końcówce odsłony odważniej do ataku ruszyła Sylwia Juśkiewicz.

Juśkiewicz i Wójcik kontynuowały stójkową potyczką także w drugiej rundzie. Z upływem czasu zawodniczki zaczęły chętniej atakować i z obu stron padało coraz więcej uderzeń. Na półtorej minuty przed końcem odsłony Sylwia i Karolina ruszyły na otwartą wymianę. Sylwia częściej korzystała z kopnięć od swojej rywalki, kilkukrotnie celnie zaatakowała wykroczną nogę oraz korpus Wójcik. W drugiej rundzie ciosy Juśkiewicz częściej dochodziły do celu.

Karolina Wójcik rozpoczynała swoje akcje od lewego prostego. To ona była szybsza od Sylwii i chętniej skracała dystans z kolejnymi uderzeniami. Juśkiewicz gorzej zaczęła ostatnią odsłonę tego pojedynku. Wójcik przeszła do zwarcia, docisnęła przeciwniczkę do siatki, ale zawodniczki szybko wróciły na środek klatki. Do ostatnich sekund Juśkiewicz i Wójcik prowadziły kolejne wymiany w stójce, które przebiegały przede wszystkim pod dyktando Karoliny. Po trzech rundach starcia sędziowie jednogłośnie zdecydowali o zwycięstwie Karoliny Wójcik.

52,2 kg: Karolina Wójcik pok. Sylwię Juśkiewicz przez jednogłośną decyzję

Pełne wyniki gali KSW 55

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.