walka

Przedziwna decyzja sędziego w trakcie walki na gali Copa Thunder de MMA Amador, spowodowała, że zawodnik został znokautowany dwa razy w trakcie jednej walki.

Do wydarzenia doszło w miniony weekend w Brazylii. Walka była amatorskim starciem pomiędzy Jessianem Lucasem i Michael Douglasem. Jeden z zawodników został szybko znokautowany wysokim kopnięciem, po którym sędzia nie przerwał walki. Chwilę później zdecydował się jednak na wkroczenie do akcji, ale tylko po to, żeby zatrzymać czas i pozwolić zawodnikom jednak dalej walczyć. Wówczas doszło do drugiego nokautu, po którym starcie się zakończyło.

Wydarzenie było sankcjonowane przez National Athletic Commission of MMA. Po całym zajściu Anderson Ulysses, wiceprezes organizacji w oficjalnym oświadczeniu przeprosił za zaistniałą sytuację. W oświadczenie możemy przeczytać, że sędzia powinien był przerwać walkę już po pierwszym nokaucie.

Przepraszamy sportowców, oba zespoły i fanów za błędy wynikające z braku doświadczenia. Sędzia, który popełnił błąd, był stażystą i nie miał doświadczenia jako sędzia, ale przeszedł wcześniej regulaminowe kursy.

W trakcie walki sędzia popełnił jeszcze jeden błąd, ponieważ w starciu były zakazane ciosy na głowę w parterze. Prowadzący walkę pozwolił jednak na ich zadawanie.

16 KOMENTARZE

  1. Każdego tygodnia pojawia się tego typu news i nie wiem czemu nikt z tymi chujowymi sędziami nic nie robi.

    Art. 160. § 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

  2. Sędzia zachował się zgodnie z regulaminem. Po kopnięciu nie przerwał walki a że poszła dobitka w parterze na głowe (niezgodnie z regulaminem) to dał gosciowi dojść do siebie i puścił walkę dalej.

    Nie neguje tego że jest idiotą ale proceduralnie temat do wybronienia.

  3. Po tym jak dopuścił do dobitki po kopnięciu pomyślałem sobie co za debil, byłem pewien że właśnie o to chodziło z tym błędem dopóki nie obejrzałem do końca…

  4. Wydaję mi się, że widziałem gorsze na wyższym szczeblu. MMA.

    Widziałeś jak na wyższym szczeblu sędzia czeka aż znokautowany zawodnik wstaje, łapie go za rękawice i wypuszcza do dalszej walki? :frankapprove:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.