Kolejne starcia dodane do rozpiski RIZIN 17

Japońska organizacja RIZIN FF zapowiedziała kolejną galę z numerem 17. Wydarzenie odbędzie się 28 lipcaSaitama Super Arena, Tokio.

Tym razem w Japonii wystąpi były zawodnik UFC Ulka Sasaki (22-6-2), który zmierzy się z Shintaro Ishiwatarim (25-7-4). Sasaki zaliczył udany debiut dla RIZIN podczas noworocznej gali. Zawodnik wygrał z Manelem Kape (13-4-0) jednogłośną decyzją. Shinataro nie będzie miał łatwego zadania, gdyż ostatni raz walczył w grudniu 2017 roku, gdzie przegrał z Kyojim Horiguchim (27-2-0) przez nokaut w drugiej rundzie.

Dodatkowo organizacja dodała dwa pojedynki:

Yusuke Yachi (20-8-0) podejmie Mikuru Asakurę (10-1-0). W Japonii po cichu mówi się, że może być to eliminator do turnieju wagi lekkiej RIZIN, jednak ten drugi zaprzeczył swojemu udziałowi w letnim Grand-PrixAsakura udzielił także wywiadu portalowi MMAJunkie, w którym odniósł się do swojego przyszłego rywala.

Nic nie zyskam z tej walki. Ja jestem piórkowym zawodnikiem a on lekkim. Pytałem, czy zawalczymy w umownym limicie pomiędzy naszymi walkami, ale odmówił, więc jeb#$ to. Wygram to, ale od razu mówię, nie walczę w turnieju wagi lekkiej. Chcę takiego turnieju w wadze piórkowej.

Kolejnym pojedynkiem na karcie jest walka pomiędzy Yuki Motoyą (23-6-0)Hiromasą Ogikubo (18-4-2). Ten pierwszy jest byłym mistrzem DEEP w wadze koguciej, zaś drugi walczył w finale TUF 24, gdzie przegrał z Timem Elliottem (15-8-1).

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.