kołecki janikowski KSW 52

Szymon Kołecki (MMA 7-1), który podczas grudniowej gali KSW 52 w Gliwicach zmierzy się z Damianem Janikowskim (MMA 4-2), początkowo szykował się do walki w wadze ciężkiej. Ostatecznie z Janikowskim zmierzy się w umówionym limicie 91,5 kg.

W normalnej sytuacji mógłbym z wagą zejść niżej, ale szykowałem się do walki z zawodnikiem wagi ciężkiej i chciałem ważyć około 105, 107 kilogramów w trakcie walki.

Kołecki w programie Strefa Sportu Polskiego Radia 24, stwierdził również, że w nadchodzącym boju nie ma nic do stracenia.

Osobiście byłem zaskoczony, gdy dostałem tę propozycję. Byłem mocno zaskoczony, ale po przeanalizowaniu i rozmowie z trenerem, który powiedział że to jest bardzo dobra walka, zgodziliśmy się. Nie mam niczego do stracenia, bo w MMA nie miałem żadnych założeń dotyczących moich osiągnięć. Wiadomo, że jestem sportowcem i zawsze chcę wygrywać i myślę, że wygram tę walkę, ale w przypadku porażki nic się u mnie nie stanie, niczego nie stracę.

Zapytany natomiast o własne atuty w nadchodzącym boju, Kołecki powiedział:

Parter na pewno nie będzie jego atutem, bo uważam, że w parterze wcale nie jestem słabszy od Damiana. Myślę, że moimi atutami będą: moja agresja, siła i determinacja, a przede wszystkim wydolność, bo uważam, że będę miał dużo lepszą wydolność niż Damian.

Do walki Kołeckiego z Janikowskim dojdzie 7 grudnia, podczas gali KSW 52, która odbędzie się w Gliwicach.

26 KOMENTARZE

 1. Szymon od początku przygody w KSW upiera się, że chce walczyć w półciężkiej, włodarze na siłę pchają go do ciężkiej (nawet teraz się do niej przygotowywał) a w efekcie dostaje zawodnika ze średniej w wadze 91,5 kg 😕

 2. Janikowski pokazał póki co, że nie posiada parteru, po obaleniu leży i odpoczywa

  :beczka: bez kitu. Styl WCA, poteżny grapler kapok i legendarny zapasior Damiano. :beczka:

 3. No wlasnie tak słucham wywiadow Damiana na temat starcia z Szymonem i zachodzę w glowę co tez nasz bohater ma na mysli mowiac o swojej przewadze technicznej, niewalujacej silę Koleckiego. Moze tak uwaza bo sparuje z kotem parteru Akopem. Jacys tacy odklejeni od rzeczywistosci co poniektorzy w WCA.

 4. No wlasnie tak słucham wywiadow Damiana na temat starcia z Szymonem i zachodzę w glowę co tez nasz bohater ma na mysli mowiac o swojej przewadze technicznej, niewalujacej silę Koleckiego. Moze tak uwaza bo sparuje z kotem parteru Akopem. Jacys tacy odklejeni od rzeczywistosci co poniektorzy w WCA.

  Nie śmiej się tak z Akopa. Mocny jest, hejtera rozjebał.

 5. Ja to trochę stylu walki Damiana nie rozumiem. Teoretycznie ma zapasy, na levelu dużo wyższym niż każdy w jego dywizji, no oprócz może Magomedova jeśli ten faktycznie będzie walczył w krs. Z tego co wiem to od dawna trenuje bjj i ma jakieś skille w tym. Zapaśnik wybiera płaszczyznę w której rozgrywa się walka, na przykładzie Illicia można to dobrze zobaczyć. Nie idzie mu w stójce, łapać na glebę i zwijać w precel, tak to mi się wydaje powinno wyglądać. Gdyby miał stójkę i przede wszystkim twardą szczękę to mógłby mieć wywalone i trzaskać się jak Yoel, ale nie ma. A tu chuj, oprócz gnp na plackach i dwóch rzutach na iliciu nie widziałem nic w tym zakresie. Widziałem za to nielatające kolana i fajny nokaut highkickiem. :matt:

  Szkoda bo wydawało się że mogło coś z tego być, jakiś ciekawy zawodnik z mocnymi zapasami, olimpijczyk etc, dało by się coś na tym zbudować. Tak to będzie bił placków i od czasu do czasu zbierał od wpierdol od zawodników potrafiących coś więcej niż tylko gadać. :matt:

 6. Szymon od początku przygody w KSW upiera się, że chce walczyć w półciężkiej, włodarze na siłę pchają go do ciężkiej (nawet teraz się do niej przygotowywał) a w efekcie dostaje zawodnika ze średniej w wadze 91,5 kg 😕

  A co Ty chcesz od KRSONE?

  Oni są w dupie, w wywiadzie Szymon albo Damian, mówił że to włodarze wyszli z tą propozycją, argumentując ją tekstem  "jak nie teraz, to później może się już nie udać".

  Właśnie teraz odbywa się reanimacja "trupa" i próba odwrócenia spadkowych trendów. Będzie więcej takich "głośnych walk". A czy to ma sens sportowy? Sport #nikogo

 7. Kurwa Bober wygrał z Szymonem to tym bardziej Janikowski może wystarczy, że się nie napali. Ja nie kumam was kompletnie.

 8. Kurwa Bober wygrał z Szymonem to tym bardziej Janikowski może wystarczy, że się nie napali. Ja nie kumam was kompletnie.

  ale gdzie Bober, z jego doświadczeniem i warunkami fizycznymi, a gdzie Janikowski? Daj pan spokój.

 9. ale gdzie Bober, z jego doświadczeniem i warunkami fizycznymi, a gdzie Janikowski? Daj pan spokój.

  Mówisz że Bober ma lepsze warunki fizyczne ? xD

  No nie ma xD

  A co do tego doświadczenia to też mógłbym się spierać. No ale chuj niech Ci będzie. Chociaż Szymon też żadnym weteranem nie jest.

 10. Wszystko się okażę sam jestem ciekaw Damian zapowiadal się dobrze i potem te 2 porażki.Tutaj wszystko jest możliwe napewno Kolecki będzie silniejszy

 11. Odklepał pare bialych pasów na zawodach i juz mysli ze ma lepszy parter od zapasnika olimpijskiego.

  To zawsze kilka białych pasów odklepanych więcej od Damiana

 12. Ja to trochę stylu walki Damiana nie rozumiem. Teoretycznie ma zapasy, na levelu dużo wyższym niż każdy w jego dywizji, no oprócz może Magomedova jeśli ten faktycznie będzie walczył w krs. Z tego co wiem to od dawna trenuje bjj i ma jakieś skille w tym. Zapaśnik wybiera płaszczyznę w której rozgrywa się walka, na przykładzie Illicia można to dobrze zobaczyć. Nie idzie mu w stójce, łapać na glebę i zwijać w precel, tak to mi się wydaje powinno wyglądać. Gdyby miał stójkę i przede wszystkim twardą szczękę to mógłby mieć wywalone i trzaskać się jak Yoel, ale nie ma. A tu chuj, oprócz gnp na plackach i dwóch rzutach na iliciu nie widziałem nic w tym zakresie. Widziałem za to nielatające kolana i fajny nokaut highkickiem. :matt:

  Szkoda bo wydawało się że mogło coś z tego być, jakiś ciekawy zawodnik z mocnymi zapasami, olimpijczyk etc, dało by się coś na tym zbudować. Tak to będzie bił placków i od czasu do czasu zbierał od wpierdol od zawodników potrafiących coś więcej niż tylko gadać. :matt:

  Po prostu wydaje mi się, że w walce u Damiana głowa nie do końca "gra". I to nic pejoratywnego, po prostu stres związany z walką każdy różnie znosi i może u niego przynosi to takie rezultaty. Co do jego pracy zapaśniczej, to w swojej pierwszej walce (tak wiem, że przeciwnik nie był jakoś bardzo wymagający) Damian idealnie wykorzystywał swoje zapasy pod MMA. Świetna kontrola w klinczu, świetny "myk" z tym ciągłym podchwytem. Tak to powinno wyglądać w każdej walce.

 13. Mówisz że Bober ma lepsze warunki fizyczne ? xD

  No nie ma xD

  A co do tego doświadczenia to też mógłbym się spierać. No ale chuj niech Ci będzie. Chociaż Szymon też żadnym weteranem nie jest.

  Ma piękną twarz za to, dlatego zaproponuj sigbet, a poźniej zamienimy tą pedalską twarz na jedyną prawilną, męską Bobera.

 14. Ma piękną twarz za to, dlatego zaproponuj sigbet, a poźniej zamienimy tą pedalską twarz na jedyną prawilną, męską Bobera.

  O to chodzi żeby was wkurwiać xD

 15. Ja to trochę stylu walki Damiana nie rozumiem. Teoretycznie ma zapasy, na levelu dużo wyższym niż każdy w jego dywizji, no oprócz może Magomedova jeśli ten faktycznie będzie walczył w krs. Z tego co wiem to od dawna trenuje bjj i ma jakieś skille w tym. Zapaśnik wybiera płaszczyznę w której rozgrywa się walka, na przykładzie Illicia można to dobrze zobaczyć. Nie idzie mu w stójce, łapać na glebę i zwijać w precel, tak to mi się wydaje powinno wyglądać. Gdyby miał stójkę i przede wszystkim twardą szczękę to mógłby mieć wywalone i trzaskać się jak Yoel, ale nie ma. A tu chuj, oprócz gnp na plackach i dwóch rzutach na iliciu nie widziałem nic w tym zakresie. Widziałem za to nielatające kolana i fajny nokaut highkickiem. :matt:

  Szkoda bo wydawało się że mogło coś z tego być, jakiś ciekawy zawodnik z mocnymi zapasami, olimpijczyk etc, dało by się coś na tym zbudować. Tak to będzie bił placków i od czasu do czasu zbierał od wpierdol od zawodników potrafiących coś więcej niż tylko gadać. :matt:

  Ja myślę, że Janikowski na siłę chciał pokazać, że w stójce daje radę. Jakby w dwie sekundy szedł po obalenia to byłaby jakaś ujma dla niego czy coś. A teraz Kołecki czyli w gruncie rzeczy frik. Jak z takim wygrać i nie splamić honoru idąc po obalenie? Jak go obróci w parterze to nic nie zyska. Jakby go trafił jakimś lucky cepem to wtedy może. Na chłopski rozum siła Kołeckiego nie ma szans wygrać z techniką Janikowskiego, chyba, że ten drugi będzie na siłę forsował stójkę.

 16. Ja to trochę stylu walki Damiana nie rozumiem. Teoretycznie ma zapasy, na levelu dużo wyższym niż każdy w jego dywizji, no oprócz może Magomedova jeśli ten faktycznie będzie walczył w krs. Z tego co wiem to od dawna trenuje bjj i ma jakieś skille w tym. Zapaśnik wybiera płaszczyznę w której rozgrywa się walka, na przykładzie Illicia można to dobrze zobaczyć. Nie idzie mu w stójce, łapać na glebę i zwijać w precel, tak to mi się wydaje powinno wyglądać. Gdyby miał stójkę i przede wszystkim twardą szczękę to mógłby mieć wywalone i trzaskać się jak Yoel, ale nie ma. A tu chuj, oprócz gnp na plackach i dwóch rzutach na iliciu nie widziałem nic w tym zakresie. Widziałem za to nielatające kolana i fajny nokaut highkickiem. :matt:

  Szkoda bo wydawało się że mogło coś z tego być, jakiś ciekawy zawodnik z mocnymi zapasami, olimpijczyk etc, dało by się coś na tym zbudować. Tak to będzie bił placków i od czasu do czasu zbierał od wpierdol od zawodników potrafiących coś więcej niż tylko gadać. :matt:

  Mnie najbardziej zasmuciła ta walka z Iliciem. Wycierał nim mate, jeden highkick i w zasadzie rok w plecy (bo wiadomo trzeba się odbudowac itd). Z Materlą to była cenna lekcja i porażkę pewnie mógł kalkulować ale z tym Serbem to pech i nie fart jak jasny swrwysyn!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.