Zmarły ojciec Khabiba Nurmagomedova nie martwił się potencjalnym przejściem na sportową emeryturę swojego syna. Mistrz kategorii lekkiej UFC zakończył swoją karierę po występie na UFC 254, kiedy to obiecał swojej mamie, że nie będzie walczył w klatce MMA bez Abdulmanapa. Zobaczcie wypowiedź Nurmagomedova z października 2019 roku, który poza swoim synem, prowadził takich zawodników jak Islama Makhacheva czy Usmana Nurmagomedova.

Nie straciliśmy z oczu tego, że mamy wiele utalentowanych, młodych zawodników, którzy zmienią krajobraz tego sportu. Myślę, że Islam może pokonać każdego. Dlaczego miałbym się martwić? Jest młodszy, bardziej głodny, powinien zająć miejsce Khabiba. Ja tak prowadzę swoją karierę trenera. Khabib odejdzie na sportową emeryturę jako niepokonany zawodnik, a zaraz po nim pojawi się kolejny mój uczeń jako mistrz. Mamy młodszych gości, którzy tylko czekają na swoją okazję. Usman Nurmagomedov, Rashid Vagabov, Umar Nurmagomedov czy Movlid Khaybulaev. Jest ich naprawdę wielu, mogę wymieniać dalej.

Mamy też wielu utalentowanych zawodników z Rosji, którzy nie trenują ze mną. Petr Yan, Magomed Ankalaev, Zabit Magomedsharipov, Sergey Pavlovich, Alexander Volkov. Jest naprawdę wielu utalentowanych zawodników z tego kraju. Myślę, że pokażą swój prawdziwy potencjał w przeciągu następnych 2-3  lat.

Nurmagomedov (29-0 MMA) zakończył karierę w oktagonie UFC jako niepokonany, niekwestionowany mistrz kategorii lekkiej. W przeszłości wygrywał z m.in. Conora McGregora, Ala Iaquintę, Edsona Barbozę, Justina Gaethjego czy Dustina Poiriera. To właśnie na walce z „Diamondem” w jego narożniku stanął jego mentor, trener i przede wszystkim ojciec, Abdulmanap. Zawodnik pierwszy raz w UFC miał okazję celebrować zwycięstwo wraz ze swoim tatą. Abdulmanap zmarł w lipcu tego roku. Po walce z Gaethjem, Khabib dał upust emocjom w klatce, a w wywiadzie stwierdził, że nie ma zamiaru występować w UFC bez swojego ojca.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.