Specjaliści odpowiedzialni za oficjalny ranking UFC spełnili życzenie Khabiba Nurmagomedova. Po walce na UFC 254 Rosjanin zakończył swoją karierę zawodnika MMA w oktagonie. Khabib po wygranej z Justinem Gaethje w rozmowie z Jonem Anikiem wyznał, że ma jeszcze tylko jedno życzenie – chciałby znaleźć się na szczycie listy najlepszych zawodników bez podziału na kategorie wagowe. W dzisiejszym zestawieniu to właśnie niepokonany, niekwestionowany mistrz kategorii lekkiej znalazł się na pierwszym miejscu w rankingu UFC.

Jednym z najbardziej protestujących w tej sprawie był Jon Jones, który dotychczas zajmował pierwsze miejsce w zestawieniu. Zawodnik w mediach społecznościowych starał się wytłumaczyć, że ma więcej obron pasa mistrzowskiego UFC na koncie. Jak widać głosujący w rankingu mieli inne zdanie niż „Bones”.

Nurmagomedov (29-0 MMA) zakończył karierę w oktagonie UFC jako mistrz kategorii lekkiej. W przeszłości wygrywał z m.in. Conora McGregora, Ala Iaquintę, Edsona Barbozę, Justina Gaethjego czy Dustina Poiriera. To właśnie na walce z „Diamondem” w jego narożniku stanął jego mentor, trener i przede wszystkim ojciec, Abdulmanap. Zawodnik pierwszy raz w UFC miał okazję celebrować zwycięstwo wraz ze swoim tatą. Abdulmanap zmarł w lipcu tego roku. Po walce z Gaethjem, Khabib dał upust emocjom w klatce, a w wywiadzie stwierdził, że nie ma zamiaru występować w UFC bez swojego ojca, co obiecał swojej mamie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.