Khabib Nurmagomedov nie zamierza dać walki o pas mistrzowski wygranemu potencjalnego starcia Conora McGregora i Dustina Poiriera jeśli pojedynek odbędzie się w kategorii półśredniej UFC. Aktualny mistrz dywizji do 70 kilogramów na UFC 254 zmierzy się z Justinem Gaethje. W rozmowie z TSN Rosjanin skomentował informacje o walce Irlandczyka i Amerykanina, która miałaby odbyć się w kategorii półśredniej.

To musi być walka w kategorii lekkiej. Jeśli będą bić się w kategorii półśredniej albo średniej to to nie jest pojedynek o miano pierwszego pretendenta w kategorii lekkiej. Jeśli chcesz bić się o pas mistrzowski dywizji do 70 kilogramów, musisz bić się w dywizji do 70 kilogramów. Co to ma być? Ja też mam skakać sobie po dywizjach, walczyć z Justinem Gaethje w limicie do 77 kilogramów? Jeśli chcesz walczyć o pas mistrzowski kategorii lekkiej, musisz zrobić limit wagowy kategorii lekkiej.

Nie wiem  czemu Dustin pokazuje swoją słabość. To moja opinia. Musisz coś powiedzieć, ale to tylko i wyłącznie moje zdanie. Powinien coś z tym zrobić. Zapytali go o walkę, Conor powiedział, że przekaże pieniądze na jego fundację, on na wszystko się zgodził, ale przecież Dustin jest zawodnikiem kategorii lekkiej, nie półśredniej. Czemu miałby się bić w limicie do 77 kilogramów? Jeśli chcesz walczyć o pas mistrzowski kategorii lekkiej, musisz zrobić limit 70 kilogramów. To moja opinia. Zobaczymy co się wydarzy.

Nurmagomedov w przeszłości bił się zarówno z Poirierem jak i McGregorem. Obu pretendentów poddał w walkach mistrzowskich. Mówi się, że walka „Diamonda” z „The Notoriousem” odbędzie się w styczniu następnego roku. Nie wiadomo jeszcze gdzie zawalczą czołowi zawodnicy kategorii lekkiej.

Zobacz także: „To jak rekord Mayweathera, ale w MMA” – Khabib o końcu kariery

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.