Starcie w kategorii koguciej kobiet jest planowane na okoliczność przyszłorocznej gali UFC Vegas 83. Jak podaje dziennikarz Eurosportu, Marcel Dorff, zmierzą się wówczas ze sobą Ketlen Vieira oraz Macy Chiasson. Gala UFC Vegas 83 odbędzie się 13 stycznia w Las Vegas.

Vieira (MMA 14–3) w ostatnim pojedynku wygrała przez jednogłośną decyzję sędziów z Pannie Kianzad na lipcowej gali UFC w Londynie. Tym samym Brazylijka odniosła trzecią wygraną w ostatnich czterech pojedynkach. Vieira w UFC rywalizuje od 2016 roku, kiedy to zaczęła przygodę z amerykańskim hegemonem od czterech zwycięstw. 32-latka wygrywała z takimi zawodniczkami jak m.in. Holly Holm, Sara McMann czy Miesha Tate. 6 z 14 zwycięstw zdobywała pokonując swoje rywalki przed czasem. Vieira zajmuje 4. miejsce w rankingu wagi koguciej kobiet UFC.

Chiasson (MMA 8–3) powróci do oktagonu po dłuższej przerwie. Amerykanka we wrześniu 2022 przegrała z Irene Aldaną przez nokaut w trzeciej rundzie na UFC 279. Chiasson w najlepszej organizacji MMA na świecie rywalizuje od 2018 roku. Przygodę z amerykańskim hegemonem zaczęła od trzech zwycięstw odniesionych przed czasem. Połowę ze swoich wygranych zdobywała kończąc swoje przeciwniczki przed czasem. Chiasson zajmuje 9. miejsce w rankingu kategorii koguciej kobiet UFC.